$ DOLAR → Alış: 7,81 / Satış: 7,84
€ EURO → Alış: 9,26 / Satış: 9,30

İMAMOĞLU’NUN 2 DANIŞMANI GİRESUNLU

İMAMOĞLU’NUN 2 DANIŞMANI GİRESUNLU
  • 30.06.2019
  • 8.069 kez okundu
Reklam

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Ekrem İmamoğlu atadığı 2 danışmanını da Giresunluları seçti.

2014 yılından beri Basın danışmanlığını yapan Gazeteci hemşehrimiz Murat Ongun ile profesyonel yönetici Yavuz Erkut İmamoğlu’nun danışmanlığına getirildi. Yavuz Erkut’un muhtemelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne Genel Sekreter olması bekleniyor.

MURAT ONGUN KİMDİR?

Aslen Giresunlu olan 45 yaşındaki Murat Ongun, uzun yıllar medya sektöründe muhabir, anchorman ve yönetici olarak başarılı görevler yaptı.

Habetürk TV’nin anchorman’i ve Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı olarak çalıştığı yıllar, en başarılı olduğu yıllardı. Murat Ongun, 2014 yılında, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun basın danışmanı olarak, kurumsal iletişim alanına geçiş yaptı.

Giresun Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi Mezunu olan Gazeteci ve İBBB Basın danışmanı Murat Ongun kendisini şu şekilde anlatıyor; “1996’da Ankara’da televizyon haberciliğine başladım. Show TV Ankara’dan Star Haber İstanbul’a 1998’de transfer oldum. 98’den 2008 yılına kadar Star-Atv ve Habertürk Tv’de muhabirlikten anchormanliğe yükseldim. Televizyon idarecisi olarak yönetimde görev aldım. 2008’de kendi isteğimle ayrıldım. 2009-2010 yılları arasında yaziisleri.com internet sitesini kurdum. 2010’da Cem Tv Genel Müdürü oldum. 2012’de Cnn Türk’te yayınlanan Sanayi Rotası programını 2014’e kadar sundum. 2014 yılından beri Ekrem İmamoğlu’na danışmanlık yapıyorum.”

YAVUZ ERKUT KİMDİR?

Yavuz Erkut Giresun’da 1955 yılında dünyaya geldi.

Yavuz Erkut, Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu ve yüksek lisansını Wales Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamladı.

Yavuz Erkut, 1979’da çalışma hayatına başladığı TÜPRAŞ’ta değişik görevlerde bulunduktan sonra, 2000’de katıldığı Opet Petrolcülük’te son olarak Genel Müdür olarak görev yapıyordu.

Giresunlu Doktor Niyazi Erkut ile öğretmen bir annenin evladı.

Profesyonel yönetici.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%