$ DOLAR → Alış: 6,16 / Satış: 6,18
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

İlkokul öğretmenlerinin çaba ve gayreti önemli

İlkokul öğretmenlerinin çaba ve gayreti önemli
  • 05.09.2019
  • 239 kez okundu
Reklam

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda, okul ve kurum görevli yönetici ve öğretmenlerin kişisel, mesleki ve alana yönelik bilgi ve becerilerinin artırılması, eğitim ve öğretim süreçlerinde karşılaşılan problemlerin çözümüne yönelik yeni becerilerin kazandırılması, plan ve programların öğrenci ile çevrenin ihtiyaçlarına göre hazırlanması ve uygulanması amacıyla hazırlanan, il genelindeki okul ve kurumlarda uygulanmaya başlandı.

Bu kapsamda; İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, 2019 Eylül Dönemi Mesleki Çalışma Programının ilk gününde Merkez ilçede bulunan 19 Eylül İlkokulunu ziyaret ederek, Okul Müdürü Hatice Mıhçı’dan 2019-2020 eğitim öğretim yılı hazırlıkları konusunda bilgiler alırken, öğretmenlerle de bir araya gelerek çalışmaları yerinde gözlemledi.

Tosunoğlu, öğretmenlerle bir süre sohbet ederek, yeni eğitim öğretim yılı öncesi istek ve önerilerini dinledi. Tosunoğlu, eğitimin hayat boyu devam eden bir süreç olduğunu, bu sürecin temelini oluşturan ilkokul eğitiminin etkin ve verimli bir şekilde gerçekleşmesinde ilkokulu öğretmenlerin çaba ve gayretlerinin büyük katkısı olduğunu dile getirdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ