$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

İktidar sendikası da isyan etti!

Süral, “Kamu görevlilerini mutlu edecek ve çözüm bekleyen sorunlarını görmezden gelmiştir” dedi.

İktidar sendikası da isyan etti!
  • 21.08.2019
  • 495 kez okundu
Reklam

Memur Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık Sen Giresun Şube başkanı Kerim Süral, “Sağlık çalışanlarının sorunlarını yok sayan heyet masada kalmıştır” dedi.

Süral yaptığı yazılı açıklamada, “5.Toplu sözleşme de anlaşma sağlanamamıştır. Bundan sonraki süreçte Kamu Hakem Heyeti karar verecektir. Sendikamızın 11 hizmet kolunda yetkiyle oturduğu Toplu Sözleşme masasında kamu işveren heyeti toplu sözleşme masasına getirdiğimiz tüm talepleri yok saymış” ifadelerine yer verdi.

“Kamu görevlilerini mutlu edecek ve çözüm bekleyen sorunlarını görmezden gelmiştir” diyen Süral şunlara yer verdi; “Son olarak 20 Ağustos gecesinde Sağlık-Senle tekrar masaya oturan kamu işveren heyeti Sağlık çalışanları için elzem sorunlar olan “Döner Sermeye, 3600 ek gösterge, sözleşmeli-vekil-ebelere kadro, Yıpranma payının kapsamının genişletilmesi ve geçmişe yönelik kapsaması, sabit ek ödemelerin, nöbet ücretleri icaplar vb. Can alıcı sorunların çözümüne yaklaşmamış, Genel Başkanımız Semih Durmuş “Uzlaşma yoksa masada boş konuşmanın da anlamı yok!” diyerek genel başkan yardımcılarımızla toplantıyı terk etmiştir. Sağlık çalışanlarının sorunlarını yok sayan heyet masada kalmıştır. Sağlık çalışanları aylık 740 saatin 380 saatini işyerinde çalışarak geçirmekte ve döner sermaye yönetmeliği yüzünde birçok çalışanımızın 500 ile 1300 TL arasında geliri düşmüştür. Kamu çalışanlarının sorunları yok sayılmıştır. Makul tekliflerimizin hiç biri çözülmeye yanaşılmamıştır. Bunun yanında toplu sözleşme masası kamu çalışanlarının sorunlarının çözülmesi gereken yer olması gerekirken, sadece memur zammının görüşüldüğü ve bu da hükümettin istediği zammı direttiği masa haline gelmiştir.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ