$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,08 / Satış: 9,11

İFTAR SOFRASINDA BULUŞTULAR

Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelerek Giresun’da öğrenim gören üniversite öğrencileri, Gençlik Koordinatörlüğü tarafından verilen iftar programına katıldı.

İFTAR SOFRASINDA BULUŞTULAR
  • 29.05.2019
  • 516 kez okundu
Reklam

Giresun İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü ‘Gençliğe Değer’ projesi kapsamında Giresun Üniversitesi’nde öğrenim gören 250 üniversitesi öğrencisine iftar verdi.

İl Özel İdaresi Botanik Bahçesi’nde gerçekleştirilen ‘Gençlik Buluşması İftar Programı, 2017 Yılı Hafızlık ve Kuran-ı Kerim okuma yarışmasında dünya birincisi olan Genç Diyanet Topluluğu üyesi Faruk Şahin’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayıp Giresun Üniversitesi Camii İmam-Hatibi Bilal Davutoğlu’nun kıldırdığı akşam namazıyla devam etti.

İl Müftü Yardımcısı Murat Mutlu gençlerle birarada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Ömrünüzün en güzel çağında dünyevi ilimlerin yanında dini ilimleri de alıyorsunuz. Sizler meyveli ağaç misali kendinizi yetiştirmeli ve etrafınıza örnek bir genç nesil olmalısınız. Giresun Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü’nün gerçekleştirdiği bu program birlik ve beraberliğimizin göstergesi oldu. Müftülük olarak gençlerin yanınızdayız. Cenab-ı Hakk cümlemizden razı olsun.”dedi.

Programa İl Müftü Yardımcısı Murat Mutlu, İslami İlimler Fakültesi üyeleri Dr. Yavuz Selim Göl, Genç Diyanet Topluluğu Akademik Danışmanı Kamil Ruhi Albayrak. KYK Manevi Danışmanları Birgül Pehlivan, Gülgün Hoşnut Göl, Gençlik koordinatörleri Fatih Buğra Şimşek, Fatma Albayrak, Gençlik Koordinatörlüğü Lise Sorumlusu Ömer Sarıgül, Ortaokul Sorumlusu İsmail Sarigül ve Hacer Adatepe, Giresun Üniversitesi ÜniAK, İHH, AGFD Öğrenci toplulukları üyeleri katıldılar. Program sonrası gençlere kitap hediye edildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%