$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

İftaiye’den baca temizliği uyarısı

“Baca temizliğine büyük önem vermeliyiz. Ufak bir sorun olarak görülüyor, ama ağır sonuçlar doğurabiliyor.”

İftaiye’den baca temizliği uyarısı
  • 15.10.2019
  • 356 kez okundu
Reklam

Giresun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü kış mevsiminin gelmesiyle ısınmak için soba ve kalorifer kullanan vatandaşların yılda en az 2 kez baca temizliği yaptırmaları ve meydana gelebilecek olumsuzlukların erkenden önüne geçmeleri konusunda daha duyarlı olmalarını istiyor.

Konuyla ilgili Giresun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada şunlar belirtildi.

“Baca temizliğine büyük önem vermeliyiz. Ufak bir sorun olarak görülüyor, ama ağır sonuçlar doğurabiliyor. Özellikle kış aylarında meydana gelen ev yangınları ve zehirlenme vakaları büyük oranda temizlenmeyen bacalardan kaynaklanmaktadır.

Kış aylarında yakılacak soba ve kaloriferlerin bacalarının kış mevsimi başında ve sonunda olmak üzere yılda en az iki kez temizlenmelidir. Baca temizliği, soba kullanan vatandaşların bacadan sızan karbon monoksit nedeniyle yaşanabilecek zehirlenme vakalarının önüne geçmek adına hayati önem taşımaktadır. Yine temizlenmeyen bacalar is ve çıkan dumanı çekemediği için yangın tehlikesi de oluşturmaktadır.

Bunun yanı sıra doğalgaz bacalarının da düzenli olarak temizletilmesi, bakım ve onarımların zamanında yaptırılması ve ayrıca zehirlenme olaylarına karşı doğalgaz havalandırma menfezlerinin de kapatılmaması gerekmektedir.

Soba ve kalorifer bacası temizliği için özellikle yetki verilmiş servis ve firmaların tercih edilmesi çok önemlidir.’’

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ