$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

İdlib için destek kampanyası!

Suriye’de yaşanan iç karışıklık nedeniyle yerlerinden edilmiş insanlar için İdlib kentinde AFAD’ın koordinasyonunda yaptırılacak olan briket evler için Giresun Valiliğimiz aracılığıyla maddi destekte bulunulması için T.Vakıfbank Giresun Şubesinde hesap açıldı.

İdlib için destek kampanyası!
  • 30.06.2020
  • 254 kez okundu
Reklam

Suriye’de uzun yıllardır yaşanan iç karışıklığın sebep olduğu çatışmalar nedeniyle ortaya çıkan insani dramın bir yansıması olarak 2019 yılında İdlib bölgesine yapılan saldırılardan sivil ve masum halk ciddi bir şekilde etkilenmiş ve yaklaşık 180 bin aile yerinden edilmiştir.

Hayatta kalmak için yaşadıkları mekanlarını terk etmek zorunda kalan Suriyelilerin İdlib merkezi, kuzeyi ve sınırımıza yakın bölgelere doğru göç ettikleri ve acil barınma ihtiyaçlarının oluştuğu üzüntüyle tespit edilmiştir.

Akabinde devletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ve aziz milletimizin maddi manevi desteği ile sınırımızın hemen güneyinde yaşanan bu dramın bertaraf edilmesi ve insan izzetinin korunabilmesi amacıyla ivedilikle bir takım çalışmalar başlatmıştır.

Bu kapsamda 13.01.2020 tarihinde AFAD’ın koordinesinde sivil toplum kuruluşları ile bir toplantı yapılmış ve “Bir aradayız, İdlib’in yanındayız” insani yardım kampanyası başlatılarak İdlib’in kuzeyine göç eden sivil halkın yerleştirileceği briket evlerin yapımına başlanılmıştır.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’m talimatları ile yapılacak briket ev sayısı 50.000 adet olarak belirlenmiş, 25 Haziran tarihinde gerçekleştirilen toplantıda 45.000 adet evin AFAD ve farklı STK’lar eliyle yapılmasına, 5.000 adedinin ise aralarından Giresun Valiliğimizin de bulunduğu 81 il valimizin öncülüğünde hayırsever vatandaşlarımızın destekleri ile yaptırılması hedeflenmiştir.

Giresun Valiliğimiz aracılığıyla, hayırsever vatandaşlarımızın da destekleriyle yaptırılacak olan 25 adet Briket evin birim başına maliyeti 6.000 TL olup, Briket evlerin kış mevsimi gelmeden bitirilmesi gerektiğinden, destekte bulunmak isteyen hayırsever vatandaşlarımızın, Valiliğimiz tarafından T.Vakıfbank Giresun Şubesi nezdinde açılan IBAN NO: TR52 0001 5001 5800 7311 6223 26 nolu hesaba destekte bulunacakları miktarı biran önce yatırmaları önem arz etmektedir.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%