$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,76 / Satış: 7,79

‘İBADETLER GÖNÜL DÜNYAMIZI YENİLİYOR’

İl Müftüsü Muhittin Oral, yıpranan gönül ve zihinlerin ibadetlerle yenilendiğini belirterek gücü yeten herkesin hac ve umreye gitmesi gerektiğini ifade etti.

‘İBADETLER GÖNÜL DÜNYAMIZI YENİLİYOR’
  • 12.02.2019
  • 440 kez okundu
Reklam

Giresun Müftüsü Muhittin Oral, umrecilere seslenerek gençlerin ve çocukların da kutsal topraklara götürülmesi gerektiğini belirtti. 2019 yılı Diyanet İşleri Başkanlığı Umre organizasyonu ile ‘Kutsal Topraklara’ gitmek için kayıt yaptıran yaklaşık 140 vatandaşa umre bilgilendirme eğitim semineri verildi. İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda umrecilere seslenen İl Müftüsü Muhittin Oral Sevgili Peygamberimizin hayatında haccın ve umrenin önemli bir yeri olduğunu belirtti.

Müftü Muhittin Oral, yıpranan her şey gibi insanoğlunun da gönül ve zihin dünyasının yıprandığını belirterek, “Gençlerimize çocuklarımıza 5-10 yılda veremeyeceğimiz manevi duyguları 15-20 günlük yolculukta kazandırabiliyoruz. Ne mutlu sizlere ki böyle bir karar verdiniz. Dünya imkanınızı bu ibadet için kullandınız. Rabbim feyzinizi bol eylesin. Gönül dünyanızı hakkıyla imar etmeyi nasip eylesin. Yolculuğunuz hayırlı olsun.”dedi.

Toplantıda İl Müftü Yardımcısı İbrahim Memiş, Hac ve Umre Hizmetleri Şube Müdürü Ahmet Aşar, Kafile Başkanı İl Murakıbı Metin Aydın vatandaşlara umrenin mahiyeti ve önemi hakkında bilgilendirmede bulundular.  Vatandaşlara yolculuğa çıkmadan önce maddi ve manevi hazırlık, ana hatlarıyla umre, umrenin hikmeti ve umredeki sembollerin anlamı, Mekke, Medine, Mescidi Nebevi ve temel sağlık bilgileri konularında eğitim verildi.

Toplantıya kafilede görev yapacak olan din görevlileri Tevfik Korkmaz, Hüseyin Akın, İbrahim Akar, Ali Yümsel, kadın irşat görevlisi Gülgün Hoşnut Göl katıldı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ