$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

HUZURLU BİR SEÇİM İSTEDİ

Vali Sarıfakıoğulları’dan muhtarlara önemli uyarılar.

HUZURLU BİR SEÇİM İSTEDİ
  • 18.02.2019
  • 579 kez okundu
Reklam

Vali Harun Sarıfakıoğulları, muhtarların başta dolandırıcılık olayları olmaz üzere halkın huzur ve güvenliğini tehlikeye sokabilecek vakalara karşı dikkatli olmalarını istedi. Vali Sarıfakıoğulları, Merkez köy ve mahalle muhtarlarıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Vali Sarıfakıoğulları, muhtarların devletle vatandaş arasında köprü vazifesi gördüğünü belirtti.

Seçim sürecini huzur içinde yürümesinin son derece önemli olduğunu söyleyen Vali Sarıfakıoğulları, “Elbette karşımıza adaylar çıkacak, çıkmalı da bu demokrasinin gereğidir. Sizlerden hem köylerde mukim olan köy muhtarlarımızın, hem mahalle muhtarlarımızın, hem de burada olmayan ve seçimlerde aday olan arkadaşlarımızın, seçim kurullarına uymalarını, seçimlerin huzur ve güvenli bir ortamda geçmesi için desteklerini talep ediyoruz” dedi.

Vali Sarıfakıoğulları, muhtarların telefon dolandırıcılığına karşı dikkatli olmalarını isteyerek,

“Son günlerde sıkça rastladığımız bir olumsuzlukta, telefon dolandırıcılığı olaylarıdır. Hem il merkezinde hem köylerimizde bu telefon dolandırıcılığı hadisesi çok fazla. Şu anda herkesin elinde bir telefon var ve inanın bu dolandırıcılarda da bir o kadar yöntem var. Vatandaşlarımızı bu hussularda dikkatli olmaları için uyarmalıyız. Polis, hakim, savcı vatandaşı telefonla aramaz. Bir suçu varsa; polis, Jandarma gider o suçluyu yakalar. Hakim, savcıda dinler kanunlar çerçevesinde varsa bir suçu onu cezalandırır. Öyle ‘50 kontör al, bankaya git para yatır.’ şekilde bir olay yoktur. 5 liralık malı, 3 liraya almanın peşine düşmeyelim. Ederinden çok düşük fiyata satılan bir malda mutlaka bir anormallik vardır. Bunlara da özellikle çok dikkat edelim. Dolandırıcılar, tuzağına düşürdüğü vatandaşlarımızı bankalara para yatırmaya yönlendiriyorlar. Bu konularda eğitim alan banka personelleri, durumlarını şüpheli buldukları veya dolandırıcıların tuzağına düşmek üzere olduğunu anladıkları vatandaşları uyarıyorlar fakat dolandırıcılar bu kez de vatandaşlarımızı ATM’lerden para yatırtmak için yönlendiriyorlar. Bunun önüne geçmeliyiz. Bu tür dolandırıcılık olaylarını herkese her yerde anlatarak, dolandırıcılara fırsat vermemeliyiz” diye konuştu.

“METRUK YAPILARI YIKACAĞIZ”

Köy ve mahallelerdeki metruk yapıların yıkılacağını belirten Vali Sarıfakıoğulları şöyle konuştu;

“Bu durumdaki yapıları da yıkmamamız gerekiyor. Buralarda gayri ahlaki, uygunsuz ve yasadışı işler oluyor. Köy olsun mahalle olsun hiç fark etmez bu tür yerleri ve olumsuzlukları, kolluk kuvvetlerine, İl Özel idarelerine ve belediyelere bildirin. Bu metruk yapıları yıkmadan içinde ne olduğunu, ne işler çevrildiğini göremezsiniz, bilemezsiniz. Bizim de sınırlı sayıda personelimiz var, her yapının, her kapının önüne bir personel koyamazsınız. Bunun için bunları takip etmemiz zor olmaktadır. Bu tür olumsuzlukların yaşanması ihtimali bulunan metruk yapıları da kesinlikle yıkacağız.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%