$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,14
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

‘HİÇ KİMSENİN GİRESUN DİYE BİR DERDİ YOK’

Giresun Batlama Platformu ve Giresun Kültür Sanat ve Turizm Derneğini ziyaret eden Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Saim Öksüz, şehrin problemleri ve çözümleri konusunda açıklamalarda bulundu.

‘HİÇ KİMSENİN GİRESUN DİYE BİR DERDİ YOK’
  • 13.03.2019
  • 369 kez okundu
Reklam

Şehrin problemlerini trafik, işsizlik, çevre, imar ve yönetimsel olduğunu ifade eden Öksüz “biz proje açıklama yarışına girmeyeceğiz. Öyle projeler açıklanıyor ki, kimi için şimdiye kadar neredeydiniz, kimi için de hayali dememek elde değil” dedi.

Masa başında hazırlanan projelerin şehrin problemini asla çözemeyeceklerini belirten Öksüz şöyle konuştu;

“Çünkü bunlar seçim vaadi olmaktan öteye gitmez. Hangisinin temeli ne zaman atılacak, ne zaman tamamlanacak, maliyeti ne kadar hiç belli değil. Tıpkı yerli uçak ve araba projesi gibi. Vaatler sadece seçimi kazanmak içindir. Seçimden sonra hepsi unutulur. Biz Giresun’un problemlerinin çözümü için yapılması gereken her şeyi bu şehrin sivil toplum kuruluşlarıyla, fikir önderleriyle, uzmanlarla birlikte yapacağız.  Benim de bir fikrim var diyen herkesin fikrini alacağız. Masanın başına oturup şuraya iki otopark yap, şuraya biraz yeşil alan ve şuraya da bir iki ağaç koy diyerek sorunlar çözülmez. Belediyecilik ciddi bir iştir. Yanlış yaptığınızda dönüşü olmaz bazen. Sonra bir bakmışsınız şehirler ihanete uğramış. Bir bakmışsınız tarım arazileri imara açılmış. Bir bakmışsınız yeşili denizle buluşturma derdine düşmüşsünüz. İmar planı olmayan şehir mi olur. Şu arsayı da imara açalım. Şuraya iki kat ilave edelim. Böyle planlamamı olur. Giresun maalesef iktidar ile belediyenin siyasi rantına kurban edildi. Hiç kimsenin Giresun diye bir derdi yok. Benim partim, benim menfaatim. Sonuç ortada. Biz derdi Giresun olan herkes ile bir araya gelip bu şehrin siyasi menfaatlere kurban edilmesine izin vermeyeceğiz. Giresun’un geleceği için bir adım atılacaksa hep birlikte atacağız. Bunun için de başta sivil toplum kuruluşları olmak üzere söz sahibi olan herkesle birlikte hareket edeceğiz. Elini taşın altına koymayanlara da şikâyet etme hakkı vermeyeceğiz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ