$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,76
€ EURO → Alış: 7,32 / Satış: 7,35

Her gece iki araçla ilaçlama yapılıyor!

Bulancak Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekipleri tarafından, yaz mevsimi boyunca devam eden sivrisinek, sinek, böcek ve farelere karşı yapılan ilaçlama çalışmaları her gece iki araçla sürdürülüyor.

Her gece iki araçla ilaçlama yapılıyor!
  • 05.09.2019
  • 250 kez okundu
Reklam

Her akşam rutin olarak iki mahallede sürdürülen ilaçlamanın yanında, Beyaz Masa’ya gelen şikayetler ve başvuruları da değerlendiren ilaçlama ekipleri, özel mülkler haricinde (ev, dükkan, depo vb.) tüm meskun mahallerde etkin ilaçlama yaparak, sinek ve böcekleri etkisiz hale getiriyor. Logar ve atık su hatları da farelere karşı ilaçlanarak mücadele ediliyor. İlaçlama yağmur yağmayan her akşam yapılıyor.

Vatandaşın huzuru ve sağlığı için tüm belediye hizmetlerinin aralıksız ve aksamadan sürdürüldüğünü belirten Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, “Belediye olarak 7 gün 24 saat esasıyla çalışıyor ve hizmet veriyoruz. Ancak bunların çoğunu vatandaşlarımız görmüyor. Gece temizlik hizmetleri ve ilaçlama faaliyetleri de bunların arasında yer alan önemli bir hizmettir. Ancak bu hizmetlerin daha sağlıklı ve etkili sürdürülebilmesi için vatandaşlarımızın da bize yardımcı olması gereken hususlar var. Örneğin çöp toplama saatleri öncesinde çöplerin çıkarılması, sineklerin ve haşeratın çoğalmasına uygun ortam sağlar. Yine açıktan akan sular ve su birikintileri, özellikle kırsal mahallelerimizde bulunan evlerin bahçelerinde ve çevrelerinde yetişen yabani otlar ve toplanmayan ağaçta çürüyen meyveler haşeratı çoğaltır. Biz ilgili birimlerimizi koordineli bir şekilde çalıştırarak en etkin mücadeleyi veriyoruz. Vatandaşlarımızda bu hususlara dikkat eder ve bizlere yardımcı olursa çok daha etkili oluruz” diye konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ