$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Hep birlikte seferber olduk!

‘Yeni normal’ hayata geçiş süreci değerlendirildi

Hep birlikte seferber olduk!
  • 09.06.2020
  • 446 kez okundu
Reklam

Giresun’da koronavirüs salgını sonrası ‘yeni normal’ hayata geçiş süreciyle ilgili Vali Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında bir değerlendirme toplantısı yapıldı. AK Parti Giresun Milletvekilleri Sabri Öztürk ve Kadir Aydın, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Şahin, siyasi parti il başkanları, oda ve borsa başkanları, sanayiciler, müteşebbisler, iş insanları ve ilgili kurum müdürlerinin katıldığı toplantıda konuşan Vali Sarıfakıoğulları, pandemi sürecinde desteğe muhtaç kesimlere yardım etmek üzere hep birlikte seferber olduklarının altını çizdi.

Vali Sarıfakıoğulları, “Haziran ayı itibarıyla başladığımız yeni dönemde maske takma zorunluluğu, sosyal mesafeye dikkat edilmesi ve el temizliği başta olmak üzere genel hijyene özen gösterilmesi elzemdir. Burada bulunan tüm müteşebbislerimizin, sanayicilerimizin, bu kuralları işletmelerinde de birebir hayata geçirmelerini talep ve rica ediyorum” uyarısı yaptı. Sarıfakıoğulları, Pandemi ile mücadele kapsamında yapılan çalışmalara değinerek, ülke genelinde ve il bazında yapılan çalışmalar konusunda katılımcılara bilgilendirmede bulundu.

“1 HAZİRAN TARİHİNE KADAR 18 BİN 549 FİLYASYON ÇALIŞMASI YAPILDI”

Sarıfakıoğulları, “Giresun’da 1 Haziran tarihine kadar 18 bin 549 filyasyon çalışması yapılmış, ekiplerimiz virüsün izlerini adeta ev ev takip etmişlerdir. Bu kapsamda, Valilik ve Kaymakamlık personellerimiz, kolluk görevlilerimiz 87 Sağlık ekibi ve 191 kişilik sağlık görevlilerimizce büyük bir özveriyle, tarama ve şüpheli takibi sağlanmıştır.

“VEFA SOSYAL DESTEK GRUPLARINDA 2 BİN 411 PERSONEL 24 SAAT ESASINA DAYALI ÇALIŞTI”

Giresun Valiliği ve İlçe Kaymakamlıkları bünyesinde oluşturulan vefa sosyal destek grupları, pandemi sürecinde yoğun bir çalışma gerçekleştirmiştir. İl genelinde 2 bin 411 personel ile 24 saat esasına dayalı olarak vatandaşlara hizmet sunulmaktadır. Bu süreçte toplam 24 bin 673 vatandaşımızın başvurusuna cevap verilerek, il genelinde 37 bin 303 gıda ve 7 bin 090 hijyen paketi dağıtılmak suretiyle 44 bin 393 aileye ulaşılmıştır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından vatandaşlarımıza devletimizin şefkatli elini en üst düzeyde hissettirme gayreti içinde başlatılan ‘sosyal destek projesi’ kapsamında, Giresun Valiliğimiz ve İlçe Kaymakamlıklarımıza yapılan başvurular incelenerek karara bağlanmış ve durumu uygun görülen 32 Bin 242 kişiye, Bakanlık tarafından Bin’er TL destekte bulunulmuştur” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%