$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

HEDEF GİRESUNLULAR MI?

HEDEF GİRESUNLULAR MI?
  • 24.12.2018
  • 1.135 kez okundu
Reklam

Giresun Vaksı tarafından, Beykoz’daki Tarihi Paşabahçe İskelesi rıhtımında başlatılan inşaatı gündemine taşıyan Sözcü gazetesinin iddiasının yersiz olduğu ileri sürüldü.

Giresun Vaksı adına isminin açıklanmasını istemeyen bir yöneticide iddiaların gerçekle ilgisi olmadığını belirtti.

SÖZCÜNÜN HABERİ

Sözcü Gazetesinden Sevgim Begüm Yavuz’un haberi aynen şöyle;

“Giresun Vakfı tarafından yaklaşık 50 seneliğine kiralandığı belirtilen tarihi iskele, iddiaya göre vakıf tarafından ‘Kahve Durağı’ isimli bir işletmeye kiraya verildi. Tarihi iskelenin 250-300 metrekarelik alanında Boğaziçi İmar Kanunu’na aykırı tadilat yapıldığını  belirten mahalle sakinleri, tadilatın durdurulması amacıyla zabıtaya ve CİMER’e şikayette bulundu.

Mahalle sakinleri tarafından CİMER’e gönderilen şikayet dilekçesinde, Giresun Vakfı tarafından ‘Kahve Durağı’ isimli işletmeye kiraya verilen iskele rıhtımının, Boğaziçi İmar Kanunu’na aykırı şekilde tadilat yapıldığı ve tadilatın iskele önünü kapattığı belirtilerek kaçak yapının durdurulması talep edildi.

CİMER’den gelen cevapta ise başvuru üzerine Boğaziçi İmar Müdürlüğü ile görülme yapıldığı kaydedilerek, gerekli tetkiklerin yapılması için konunun arazi ekiplerine bildirildiği belirtildi.

İnşaatın halen devam ettiğini söyleyen mahalle sakinleri, “Burası tarihi bir bina. Boğaziçi İmar Kanunu’na aykırı bir işlem yapılıyor. Biz boya badana yapmak için bile Boğaziçi İmar Müdürlüğü’ne başvurarak, tadilat ruhsatı alıyoruz” diyerek tepki gösterdiler.”

GAZETEMİZE YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak isminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili ise şu ifadelere yer verdi;

“Bu şikâyeti yapan daha once de bizim bu vakıf yerimizi bize kiralamadınız diye şikayet eden bir aile. Biz burada giresun genelinde burs verdiğiniz 940 öğrenci den İstanbul’da okuyanlara kahvaltı yemek ve vakıf toplantısı yapıyoruz. Burası kıymetli bir yer. Herkes vekil bakan pesinde.

90 bin TL tadilat parası verdik vakıf olarak. Ama burası bir başka kentin vakfına ait olsaydı kılları kıpırdamazdı. Sizler de bu vakfın sahibisiniz. Burası tüm Giresunluların. Milli emlak iki parsel için ödediğimiz toplam ecri misil 900 bin TL. Kacak inşaat 900 bin TL vergi oder mi? 90 bin TL tadilat bedeli oder mi? Giresun’a bir mekanı çok görüyorlar. Çarşamba sabah tüm belgelerle sözcüye gidip benden fazlamı vatanseversiniz diye soracağım. Candemir bey her şey yasal ve vergileri harcı ödenmiş bir inşaattır. Giresun vakfı olarak insanlarımızı burada ağırlayacağız. Bizim kadar sizlerin de mekânı. Bugün biz yarın bizim çocuklarımız devralacaklar. Zerre kadar şüpheniz olmasın. Boğazda Giresun’u cok görüyorlar. Ama biz o devşirmelerden daha fazla bu vatana can verdik.”

NOT: Fotoğraflar Sözcü Gazetesine aittir.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%