$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Hedef fındıkta kaliteyi artırmak!

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, muhtarlarla istişare içerisinde, fındıkta verim ve kaliteyi artırabilme adına üreticilere yönelik eğitim çalışmalarına ağırlık vereceklerini kaydetti.

Hedef fındıkta kaliteyi artırmak!
  • 08.11.2019
  • 701 kez okundu
Reklam

Başkan Karan, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde güven tazeleyen ve yeni seçilen Aksu Vadisi köy muhtarlarıyla yemekte bir araya geldi. Giresun Faal Muhtarlar Derneği Başkanı Hadi Karabulut, Ziraat Odası Meclis Başkanı Eyüp Çiftçi, Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Yıldız, Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Şen, Bülent Uslu, Meclis Üyesi İzzet Kara, Veysel Ayar, Aydın Sarı, Cengiz Çıtlak ve Erol Bıçak’ın da katıldığı yemekte konuşan Karan, muhtarlara yeni dönemlerinde başarılar diledi.  Giresun’un tarımsal alanda birinci geçim kaynağının fındık olduğunu ve buna bağlı olarak her zaman muhtarlarla istişare içerisinde olduklarını söyleyen Karan, üreticilerin bilgilendirilmesi ve aydınlatılması noktasında ziraat odaları ve muhtarların aynı noktada çalıştığını ifade etti.

Karan, oda bünyesinde istihdam edilen biri ziraat mühendisi olmak üzere 6 tarım danışmanıyla fındık üreticilerine yönelik teorik ve uygulamalı eğitim faaliyetlerine devam ettiklerini belirterek, 2019 yılında 10 köye başlattıkları örnek bahçe uygulamasının artarak devam edeceğini, muhtarlardan gelecek olan taleplere açık olduklarını kaydetti.

Karan, önümüzdeki günlerde Batlama Vadisi’ndeki muhtarlarla da bir araya gelerek, istişarede bulunacaklarını sözlerine ekledi.

Aksu Vadisi muhtarları adına konuşan Giresun Faal Muhtarlar Derneği Başkanı Hadi Karabulut ise, Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan’a yemek jestinden dolayı teşekkür ederek, özellikle ziraat odası tarafından oluşturulan örnek fındık bahçeleri ve üreticilere yönelik eğitim faaliyetlerinin memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%