$ DOLAR → Alış: 7,91 / Satış: 7,94
€ EURO → Alış: 9,26 / Satış: 9,30

Hava sıcaklıkları düşecek!

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıda hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalması bekleniyor.

Hava sıcaklıkları düşecek!
  • 21.04.2020
  • 306 kez okundu
Reklam

Karadeniz üzerinden ülkemizi etkilemesi beklenen serin ve yağışlı sistemle birlikte hava sıcaklıklarının bugünden itibaren kuzey kesimlerden başlayarak azalacağı ve hafta boyunca yurdumuzun kuzey ve iç kesimlerinde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Bugün Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Kuzey Ege, İç Anadolu’nun kuzeyi, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Doğu Karadeniz’de (Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt) kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Doğu Anadolu’nun doğusunda güney yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

22 Nisan Çarşamba günü yağışlı sistemin etki alanını genişleteceği yurdun kuzey, iç ve doğu bölgelerinde Doğu Karadeniz’de kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in ve Doğu Anadolu’nun kuzeyinin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde etkili olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın Doğu Anadolu bölgesinde güney ve batı yönlerden, Marmara’da ise kuzeydoğu yönünden kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

23.04.2020 Perşembe ve 24 Nisan Cuma günleri yağışların yurdumuzun güney ve doğu bölgelerinde (Akdeniz, İç Anadolu’nun güneyi, Doğu Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu) etkili olması ve hafta sonunda da doğu bölgelerimizde etkili olmaya devam ettikten sonra yurdumuzu terk etmesi bekleniyor.

 

Başlama-Bitiş Zamanı

21.04.2020 00:00 – 24.04.2020 00:00

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%