$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

‘HANİ TEYYAREDÜZÜ DOĞALGAZA KAVUŞACAKTI?’

CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, iktidar partisi milletvekillerinin, ilçe başkanlarının ve AKSA doğalgaz yetkililerinin her defasında farklı tarihlerle açıklamalarda bulunduğu Güre ve Teyyaredüzü doğalgaz çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

‘HANİ TEYYAREDÜZÜ DOĞALGAZA KAVUŞACAKTI?’
  • 27.10.2018
  • 1.030 kez okundu
Reklam

İlçe Başkanı Hakan Türker, Haziran ayından bu yana taşeron olarak iş yüklenişi yapan üç firmanın, doğalgaz çalışmalarını yarıda bırakarak adeta kaçtığını belirtti.

Türker, “Arap saçına dönen AKP iktidarı temsilcileri tarafından her defasında yeni bir tarihle müjdelenen doğalgaz çalışmalarının en büyük handikabını bu durum oluşturuyor. Taşeron firmaların ana yüklenici firmadan hak ediş alamadıkları ve birer birer kaçtıkları doğalgaz hat işlerinin yarım yamalak gittiği görülüyor” dedi.

TAŞERON FİRMALARDA GEREKLİ MAKİNE ALT YAPISI YOK.

Türker açıklamasında şunları kaydetti;

“Ana yüklenici firmanın, şehrimiz arazi şartlarına hakim olmayan, iş makinesi ve teçhizattan yoksun olduğu, paralarını da zamanında alamadığı gerekçesiyle, iş bıraktığı bir ortamda Aksa Doğalgaz yetkililerinde bu duruma neden müdahale etmedikleri ise soru işareti içermektedir.

ŞEHİR İÇİ HATLARIN YAPILMASI DOĞALGAZIN GELMESİ DEMEK DEĞİLDİR.

Şehir içi mahalle hatlarının çalışmasını sürdürülmesi veya tamamlanmasının, doğalgazın gelmesi demek olmadığını yetkililere hatırlatmak isteriz. Komşu ilçemizde şehir içi hatlarının çoğunluğunun yapıldığını, ancak ana hatlarının çekilmediği ve doğalgazın kullanımda olmadığını da ayrıca hatırlatalım. Bir an önce ana hat ile ilgili güzergah çalışmaları bitirilmelidir.

BU GİDİŞLE 2019 YILINDA DOĞALGAZ YOK.

Benim adamım yapsın zihniyeti ile iş yürümez. İş ehil sahibi insanlar ve tedarikleri ile gerçekleştirilebilir. 2018 kışında bahse konu bölgemiz doğalgaza kavuşacak açıklamalarında bulunan AKP yetkililerini göreve davet ediyoruz. Bu gidişat ile görülen doğalgaz 2019 kışında hizmette olmayacak. Botaş ve Aksu doğalgaz yetkililerini, Çarşıbaşı, Piraziz Pazarsuyu hattının tüm idarecilerini sorumluluklarını yerine getirmesini bekliyoruz. Şehrin ayrı noktalarında gelişi güzel gerçekleştirilen çalışmaları da, yaklaşan yerel seçimler öncesi dikkatlice takip ettiğimizin de bilinmesini istiyoruz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ