$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

HANİ 10 BİN TON FINDIK VERİLECEKTİ?

GTSO Meclis toplantısında, TMO tarafından Fiskobirlik’e 10 bin ton emanet fındık verilmesi sözünün prosedürlere takılmadan hızlandırılmasının önemine dikkat çekildi.

HANİ 10 BİN TON FINDIK VERİLECEKTİ?
  • 30.11.2018
  • 908 kez okundu
Reklam

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Kasım Ayı Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Ahmet Şenel Anaforoğlu başkanlığında yapıldı. Toplantıda ana gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Mecliste Fiskobirlik’e verilmesi planlanan fındık konusu gündeme geldi. Devletin fındık destekleme fiyatının yanı sıra, Fiskobirlik’e 10 bin ton emanet fındık verilecek olması çok olumlu bir gelişme olarak değerlendirildi. TMO’nun üreticiden fındık alımına başlamasının alım ve satımlarda istikrar oluşturacağına vurgu yapıldı. TMO tarafından Fiskobirlik’e 10 bin ton emanet fındık verilmesi sözünün de prosedürlere takılmadan hızlandırılmasının önemine dikkat çekildi.

SEFER İPTALLERİNE ACL ÖNLEM ALINMALI

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Ticaret Sanayi Odası olarak ilin ve bölgenin sorunlarının çözümü noktasında sürekli bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi. Çakırmelikoğlu,  “Havaalanımızda iptal sezonu yaklaşıyor, teknik konuları çalışması gereken kurumların bu konuda acilen çalışma yapmaları ya da izlenecek süreç hakkında bizi ve kamuoyunu aydınlatmaları gerekir. Havaalanımızda sefer iptal sayıları ne kadar azaltılabilirse o derece verimli hizmet sunan bir havaalanı olacak ve böylelikle mevsimsel havaalanı olmaktan kurtulacaktır. İlgili kurumların ilimiz ve bölgenin geleceği ve kalkınması anlamında teknik düzelmemeleri yapacağına inanıyorum” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ