$ DOLAR → Alış: 6,14 / Satış: 6,17
€ EURO → Alış: 6,68 / Satış: 6,71

‘HALKIN GÖZÜNÜ BOYUYORLAR’

‘HALKIN GÖZÜNÜ BOYUYORLAR’
  • 12.01.2019
  • 492 kez okundu
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, AKP iktidarının her zamanki gibi göz boyamaya devam ederek, halkın umudu ile oynanarak insanları algı operasyonları ile aldattığını savundu. Türker yaptığı yazılı açıklamada, kredi kartlarının yapılandırmasıyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdesi verilen düzenlemeden azınlık bir kısmın yaralanabileceğini kaydetti.

Türker, “Ziraat Bankası’nın 24 aya kadar %1.10, 60 aya kadar aylık %1.20 faizle yapacağı yapılandırmadan yine azınlık yararlanacak, kart borçlusu birçok insanımızın mağduriyeti devam edecek. Buna göre yapılandırmadan yararlanmak için yasal takibe düşmemiş olması gerekiyor. Yine kişinin diğer bankalara borçları da dikkate alındığında ödeyeceği taksit aylık gelirinin %75’ini geçmeyecek. Borçlunun resmi bir bordrolu geliri yoksa yine yapılandırmadan yararlanamayacak. Ödeme yapılan kartlar kapanacak, kullanılmayacak.

Kişinin kendi değerlendirme ve derecelendirme notu düşükse yine kapsam dışında kalacak” dedi.

KAPSAM GENİŞLETİLMELİ

Kapsamın genişletilmesini isteyen Türker şunları belirtti;

“Bu düzenlemenin amacı varlık yönetim şirketlerinde ve bankaların yasal takibe düşmüş, faiz batağına saplanmış, banka hesaplarına, taşınmazlarına haciz koyulmuş, evlerine icra gelen insanlarımıza uygulanmalıdır. Bu şartlar ve kapsamlar ile bu yapılandırma kredi kartı borçlularının hiçbir yarasına merhem olmayacaktır. Asıl kanayan, kangren olan yara yasal takibe, hukuk bürolarına düşmüş, kredi derece notu dibi görmüş, icra ve haciz kıskacında, faiz deryasında yüzen, zaten hiçbir çıkış yolu olmayan insanlarımızdır.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ