$ DOLAR → Alış: 7,66 / Satış: 7,69
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Hafızlık geleneği yaşatılıyor

Evrensel Hafızlar Derneği Giresun Şubesi, hafızların yetiştirilmesi ve öğrencilerin hafızlığa teşvik edilmesi için çeşitli programlar düzenliyor.

Hafızlık geleneği yaşatılıyor
  • 20.08.2019
  • 556 kez okundu
Reklam

15 Temmuz İmam Hatip Ortaokulu ve Giresun İl Müftülüğünce ortak yürütülen ‘Hafızlık Yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme Projesi’ kapsamında hafızlıklarını tamamlayan öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.

Giresun Evrensel Hafızlar Derneği tarafından Batlama Camii’nde düzenlenen programda öğrencilere tablet ve bilgisayar hediye edildi.

Dernek Yönetimi adına açıklama yapan Başkan Ömer Hakyemez, öğrencilerin Kur’an-ı Kerim’i ezberleyip, hayatlarını Kur’an’ın rehberliğinde anlamlandırmaya teşvik edilmesinin önemine değinerek, “Hafızlarımızın yetişmesinde fedakârlık gösteren ailelere, onların yetişmesi için gecesini gündüzüne katan hocalarımıza, ödül törenine katılan ve desteklerini esirgemeyen kardeşlerimize, Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral Bey’e, Şube Müdürü Bilal Canan’a, yönetim kurulu üyelerine ve onursal başkanımız Fatih Fatsa hocamıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ