$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,23 / Satış: 9,27

Gürel: Kurum eve STK’larla ortak hareket ediyoruz

Giresun Kent Konseyi Başkanı Gürel, konseyin faaliyetlerini paylaşarak, Giresun’a dair değerlendirmede bulundu.

Gürel: Kurum eve STK’larla ortak hareket ediyoruz
  • 24.09.2020
  • 113 kez okundu
Reklam

Giresun Kent Konseyi Başkanı Mürşit Gürel, Giresun için hayatı önem taşıyan yatırım ve projelerin takipçisi olduklarını bilirdi. Gürel yaptığı yazılı açıklamada, Giresun Kent Konseyi yönetim kurulu üyeleri ve meclisi ile Giresun’un tarihi, kültürel özelliklerini ve turizm değerlerini ortaya çıkaracak kent kültürünün öneminin yeniden yapılanması için valilik ve Giresun Belediyesi başta olmak üzere kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile ortak çalışmalar yürüttüklerini kaydetti.

Halkla iç içe halkın yaşadığı sorunları ve her türlü önerileri dinlediklerini aktaran Gürel,

Yönetim Kurulumuz, meclislerimiz ve hemşerilerimizle birlikte ortaklaşa çözüm yolları üretmeye çalışıyor ve önerilerimizi belediye meclisimize sunuyoruz.  Hemşerilerimizin yaşam kalitelerini artırmak adına kamu kurumları ile ortak çalışmalar yaparak, önerilerimizi sunuyoruz. Hemşerilerimizi ilgilendiren her alanda biz de varız. Hastane, okul ve spor alanlarına ulaşımın kolaylaştırılması ve otopark alanlarının oluşturulması gerektiği için, Belediyemizin bu konuda önlemleri alarak projelerin hayata geçirilmesine destek veriyoruz” dedi.

Giresun için kurum ve kuruluşla ile iletişim halinde olduklarını ifade eden Kent Konseyi Başkanı Gürel şunları söyledi;

“Şehir içinde kurumlara ait kullanılmayan binaların alanların kamu hizmetlerine katılmasına önem veriyor ve bunun için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Karadeniz sahil yolu Giresun Merkez geçişi (Keşap Tüneli-Erikliman Deresi Köprüsü) arasında yaklaşık 14,5 km sahil yolu boyunca yapılan çalışmaları destekleyerek takip ediyoruz. Samsun – Sarp arası demiryolu projesine destek olarak şehrimizin ticari kazanımları adına projenin takipçisiyiz. Belediyemiz tarafından hayata geçirilecek olan Engelsiz Yaşam Merkezi’nin oluşturulması aşamasında Belediyemizle ve meclislerimizle ortak çalışmalar yürütmekteyiz. Kadın Meclisimizin, kadınlarımızın güçlenmesi ve sosyal alanda daha fazla söz sahibi olmaları adına sosyal projeler üretiyor ve hayata geçirilmesi için çalışıyoruz. Çocuk Meclisimiz, Giresun Belediyesi Çocuk Birimi ile ortaklaşa “Giresun’da Çocuk Olmak” temasından yola çıkarak çalışmalar üretiyor.  Giresun Belediyesi Çocuk Birimi ve Giresun Kent Konseyi Çocuk Meclisi üyelerinin AB Türkiye Delegasyonunun desteği ile hayata geçireceği Çocuk Sesi Gazetesi yayın hayatına başlamak için çalışmalarına başladı. Giresun’umuzun yaşadığı sel felaketinde bizlere her konuda destek olan başta Belediye Başkanımız Sayın Aytekin Şenlikoğlu’na, Belediye Başkan Yardımcılarımıza, özverili çalışmalarından dolayı Genel Sekreterimiz Sayın Süleyman Şahin’e ve Giresun Belediyesi personellerine şahsım, Kent Konseyimiz ve Giresunlu hemşerilerimiz adına teşekkür ederim. Afet Bölgesinde Genel Sekreterimiz ve yürütme kurulu üyelerimiz, meclis başkanlarımız ve üyelerimiz, Genel Kurulumuzu temsil eden tüm stklar ve temsilcileri ile birlikte afetzede vatandaşlarımıza ve ilçelerimizde yürütülen her türlü çalışmaya destek olmaya, gıda ve ihtiyaç desteklerimizle ilk günden itibaren vatandaşlarımızın yanında olmaya çalıştık. Tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan hassas bir dönemden geçiyoruz. Pek çok projemizi hayata geçiremedik, bu olumsuz dönemi verimli geçirmek adına neler yapabiliriz diye iletişim halindeyiz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%