$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

‘GÜNEŞ, DÜNYA VE HAVA’ KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASI

‘GÜNEŞ, DÜNYA VE HAVA’ KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASI
  • 26.02.2019
  • 977 kez okundu
Reklam

Her yıl 23 Mart günü, Dünya Meteoroloji Örgütünü kuran sözleşmenin 1950 yılında aynı gün yürürlüğe girişini anmak amacıyla tüm dünyada Dünya Meteoroloji Günü olarak kutlanmaktadır. Dünya Meteoroloji Örgütü Yürütme Konseyinin 27 Haziran – 15 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen, 12. Oturumunda alınan kararla ilk defa 1961 yılında kutlanmaya başlanmıştır.

23 Dünya Meteoroloji Günü, Dünya Meteoroloji Örgütü Yürütme Konseyi tarafından belirlenen tema etrafında kutlanmakta ve tema hakkında bilgilendirmeler yapılmaktadır. Meteorolojinin belirlenen tema ile bağlantılı yönlerine dikkat çekilmektedir.

2019 yılı Dünya Meteoroloji Günü teması “Güneş, Dünya ve Hava” olarak belirlenmiştir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 23 Mart Dünya Meteoroloji Günü etkinlikleri kapsamında “Güneş, Dünya ve Hava” konulu bir fotoğraf yarışması düzenliyor. Profesyonel ve Amatör tüm fotoğrafçıların katılımına açık olan yarışmaya son katılım tarihi 8 Mart 2019 olarak belirlenmiştir.

Fotoğraflar 08.03.2019 tarihine kadar Meteoroloji Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına gönderilecektir. Bu tarihten sonra gelecek çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır. Değerlendirme Meteoroloji Genel Müdürlüğünce oluşturulacak Seçici Kurul tarafından yapılarak, birinci, ikinci ve üçüncü olan eserler seçilecektir.

BİRİNCİLİK, İKİNCİLİK VE ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLLERİ

Ödül töreni, 23 Mart 2019 tarihinde Meteoroloji Genel Müdürlüğünün uygun gördüğü yerde yapılacak olup ödül sahibinin ulaşımı ilgili Meteoroloji Müdürlüklerince, bir günlük konaklama ise törenin yapılacağı ilgili Bölge Müdürlüğünce sağlanacaktır.

Birincilik ödülü: Plaket ve 3500 TL, İkincilik ödülü: Plaket ve 3000 TL,  Üçüncülük ödülü: Plaket ve 2500 TL Dereceye girenlerin dışında uygun görülen eser

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ