$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,25 / Satış: 9,28

Gulami Yakup Efendi’ye Ziyaretçi Akını

Gulami Yakup Efendi’ye Ziyaretçi Akını
  • 06.08.2019
  • 803 kez okundu
Reklam

Bu yıl ilki Haziran ayında yapılan Çağırgan Gulami Yakup Efendi Hazretlerini anma etkinliği sonrasında Türbeye yöre halkı tarafından ziyaretlerde hergeçen gün artmaya başladı.

Anadolu’nun Türkleşmesine ve İslamlaşmasında önemli rol oynayan Horasan alimlerinden Gulami Yakup Efendi, Gürbulak Köyünde Mayıs ayında başlatılan Türbe restore ve çevre düzenleme çalışmalarının tamamlanması sonrası yöre halkı tarafından da ziyaret edilmeye başlandı.

Sosyal medyada yapılan paylaşımlar ve Gürbulak Köyü Derneğinin ilkini gerçekleştirdiği anma etkinliği sonrası yöre halkı tarafından bilinirliği artan Çağırgan Gulami Yakup Efendi Hazretlerinin türbesine ziyaretcilerin ilgisi hergeçen gün artıyor.

İlçemizin kanaat önderlerinden Kasım Yağcıoğlu Hocaefendi yaptığı ziyaret sonrası türbe içinde Kuran-ı Kerim okuyarak dualarda bulundu. Eski Eskişehir Milli Eğitim Müdürü, Uzman Eğitimci Arif Dede, Emekli Kurmay Albay Adem Darama, Hafız Mustafa Solak hocaefendi ve araştırmacı yazar Murat Dursun Tosun’da ziyaretlerini gerçekleştirerek dua ettiler.

Türbe’ye giden 3 km yolun asfalt kaplanması ve araç park yeri konusunda da çalışmalar yapılmasını dile getiren ziyaretciler, Türbenin restore edilmesine vesile olanlara da teşekkürlerini iletti.

HABER&FOTO: KADİR BEKİROĞLU

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%