$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,06

Güç Birliği Platformundan ortak irade ve ortak hedef

Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar ilçelerinin 2013 de oluşturduğu Güç Birliği Platformu çalışmalarına yeniden başladı.

Güç Birliği Platformundan ortak irade ve ortak hedef
  • 15.10.2019
  • 363 kez okundu
Reklam

Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar sivil toplum kuruluşlarının oluşturduğu “Güç Birliği Platformu” uzun bir aradan sonra ilk toplantısını Ataşehir Kayışdağı Madalyalı tesislerinde gerçekleştirdi.

2013 yılında kurulan yöremiz içinde önemli işlere imza atan birlik sonraları çeşitli nedenlerle faaliyetlerine ara vermek durumunda kalmıştı. Güç Birliği Platformunu oluşturan STK’lar yeniden bir araya gelerek çalışmalarına kaldığı yerden daha hızlı şekilde devam etme kararı aldılar.

Üç İlçe, Tek Yöre

Güç Birliği Platformu olarak “Ortak İrade ve Ortak Hedef” konularak  Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar’ın ulaşım, eğitim, tarım, turizm ve diğer alanlarda çeşitli sorunlara çözüm bulmak amacıyla bölgenin makus talihini kırmaya çalışacaklar. Bu çalışmalara öncülük eden sivil toplum kuruluşları “Güç Birliği Platformu” adı altında birleşerek, sorunlara çözüm bulma gayreti içerisine girdiler.

Ataşehir’de yapılan toplantıya Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı Başkanı Süleyman Baba, Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek, Çamoluk Derneği Başkanı Hacı Canik, Ataşehir Giresunlular Derneği Başkanı Fatih Yelekoğlu, Çamoluk Derneği Başkan vekili Hüseyin Kızılhan, Şebinkarahisarlılar derneği yönetim kurulu üyesi Ali Özacar, Giresun Medya Platformu Başkanı Sadi Toygar ile Alucrahaber yayın yönetmeni Kadir Bekiroğlu katıldı.

Ortak irade konularak verimli geçen toplantıda yöremiz ile alakalı sorunlara değinildi. Giresun Federasyonu tarafından 7-10 Kasım tarihlerinde düzenlenecek olan 13. Giresun Günleri ile neler yapılması gerektiği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Daha sonra Kasım ayının ilk haftasında Güç Birliği Platformu’na bağlı sivil toplum kuruluşlarının yönetim kurulu üyelerinin birlikte bir toplantı yapması kararlaştırıldı.

STK Başkanlarının düşüncelerini aktardığı toplantıda, Güç Birliğinin çok önemli olduğunun altını çizerek, bundan sonra planlı programlı şekilde Güç Birliği Platformunun çalışmalarını devam ettireceklerini dile getirdiler.

Ayrıca Güç Birliği Platformunu oluşturan Üç Kardeş İlçenin yöneticileri yaptığı ortak açıklamada;

“Bu aziz milletin, bu coğrafyada, bu topraklarda bin yıldır kardeşçe yaşadığını, bayrağı ve vatanı için bedel ödediğini unuttular. Unutanlara hatırlatıyoruz. Bu ülkenin tehdit edilemeyeceğini birkez daha Kelkit Vadisi topraklarından haykırıyoruz ve aziz milletimizin ve kahraman Türk ordusunun her daim yanında olduğumuzu Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar Sivil Toplum Örgütleri olarak ilan ediyoruz. Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na bizler ve bünyemizde bulunan sivil toplum kuruluşları olarak tam destek veriyoruz” dediler.

Haber: Sadi Toygar, Kadir Bekiroğlu

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%