$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

GRÜ’den yerli ve milli yazılım hamlesi

Giresun Üniversitesi, pandemi sürecinde yoğun olarak kullanılan uzaktan iletişim uygulamaları konusunda kendi yazılımını geliştirerek kullanıma sundu

GRÜ’den yerli ve milli yazılım hamlesi
  • 02.10.2020
  • 264 kez okundu
Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın pandemi sürecinde dile getirdiği; uzaktan iletişim alanında “yerli ürün, milli yazılım” geliştirme tavsiyesi uyarınca, Giresun Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından yerli yazılım uygulaması geliştirildi.

Üniversitenin lokal serverları üzerinden kullanıma açılan yerli toplantı yazılımına (http://toplanti.giresun.edu.tr) adresi üzerinden erişilebiliyor. Mobil cihazlar üzerinden yerli toplantı yazılımını kullanabilmek için “Jitsi Meet” uygulamasının indirilmesi gerekiyor.

Şimdilik arşivleme özelliği bulunmayan yazılıma kampüs dışından da erişilebilecek. Düzenlenen toplantılara katılımcı olarak girilebilecek.

Tüm gün, sesli ve görüntülü olarak sohbet edilebilecek bu program kullanıcılarına ücretsiz olarak sunuluyor. Kullanıcı hesabı gerektirmeden, tamamen şifrelenmiş bir şekilde özgür bir sohbet imkanı sunan yerli yazılım için herhangi bir kota sınırlaması da yer almıyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%