$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

GRÜ’DEN İLK KEZ 37 KADIN SOSYOLOG MEZUN ETTİ

GRÜ’DEN İLK KEZ 37 KADIN SOSYOLOG MEZUN ETTİ
  • 23.06.2019
  • 905 kez okundu
Reklam

Giresun Üniversitesi 2018-2019 eğitim öğretim yılı sona ererken, bu yıl Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü de ilk mezunlarını verdi.  2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında ilk kez öğrenci alımına başlayan bölümden ilginç bir tesadüftür ki, tamamı kadın 37 öğrenci sosyolog olarak mezun oldu.

Sosyoloji Bölümü’nün ilk mezunlarından Sibel ÇOLAK, Neslihan DAĞ, Havva KAYRAK, Düriye PALA ve Beyza UĞUR ayrıca kendi bölümleri dışında; Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR) Bölümü’nü de bitirerek Giresun Üniversitesi’nin Çift Anadal Programı (ÇAP) uygulamasının da ilk mezunları oldular.
Mezuniyet belgesini GRÜ Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Şirin DİLLİ’den alan Fen Edebiyat Fakültesi ikincisi ve bölüm birincisi Neslihan DAĞ, derecelerini Ankara’da tedavi gören kardeşi Yakup Emirhan DAĞ‘a ithaf ettiğini belirtti.  Öğrenciler fakültede, Sosyoloji Bölümü Başkanı Doç. Dr. Şirin Dilli, danışmanları Dr. Öğretim Üyesi Nezihe Başak ERGİN ve öğretim üyeleri Doç. Dr. İlknur MEŞE, Dr. Öğretim Üyesi Hayrettin KARADENİZ,  Dr. Öğretim Üyesi Adem GÜRLER, Dr. Öğretim Üyesi Mustafa BAKIRCI ile Dr. Öğretim Üyesi Emine ERDOĞAN ÇİNAZ’ın katıldığı törende, mezuniyet belgelerini aldılar ve kep fırlattılar.

Başarılarıyla ailelerini, öğretmenlerini ve Giresunluları gururlandıran cumhuriyetimizin aydınlık yüzleri mezun öğrencileri,  Giresun Üniversitesi’nden yetişen ilk sosyologlar olarak uğurlarken, kendilerini kutluyor, mesleklerinde ve sürdürecekleri eğitim hayatlarında başarılar diliyoruz.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%