$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,23 / Satış: 9,27

GRÜ’de önemli görüşme 

Rektör Can ve GSTO Başkanı Çakırmelikoğlu, Tıp Fakültesi Hastanesi ve Teknokent’in son durumunu değerlendirdi 

GRÜ’de önemli görüşme 
  • 14.10.2020
  • 225 kez okundu
Reklam

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can’ı makamında ziyaret ederek, Tıp Fakültesi Hastanesi ve Teknokent’in son durumu hakkında görüş alışverişinde bulundu.

GRÜ Rektörü Prof. Dr. Can, Tıp Fakültesi Hastanesi’ni hayata geçirerek Giresunlulara en iyi şekilde hizmet etmeyi arzuladıklarını söyledi. Geçici kabulü geçtiğimiz aylarda onaylanan Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, 91 tek kişilik, 86 çift kişilik oda, 78 yataklı erişkin yoğun bakım ünitesi, 108 poliklinik odası, 16 ameliyathane, 34 yataklı diyaliz merkezi, 17 yataklı kemoterapi ünitesi bulunduğunu belirtti.

GTSO Başkanı Çakırmelikoğlu da, bölgede güçlü bir hastane olması gerektiğini vurgulayıp, güç birliğiyle bunun başarılabileceğini kaydederek; “Özellikle kanser hastalarının tanı, tedavi ve takibi konusunda donanımlı bir hastanemizin olması ilimiz adına gurur vericidir. Emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

Teknokent’in son durumu hakkında görüş alışverişinin de yapıldığı ziyarette konuşan Prof. Dr. Can; “Teknokent in kuruluş işlemleri tamamlandı. Türkiye’deki değişik Teknokent örneklerini inceliyoruz, yerleşim planı için bakanlık onayı alındıktan sonra inşaatımıza başlayacağız” dedi.

Teknokent’in bölge sanayicisi için ayrı bir önem taşıdığını belirten Çakırmelikoğlu da; “Teknokent; üniversite, sanayi, araştırma merkezleri, girişimciler ve piyasalar arasındaki iş birliğini arttıran, bilgi ve teknoloji transferini birleştiren, Ar-Ge’ye dayalı ileri teknoloji ürün ve hizmetlerin üretilmesine olanak sağlayan merkezlerdir. Bölgemiz yatırımcıları için çok faydalı olacak” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%