$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

GRÜ, YENİKAPI’DA TANITILDI

12.Giresun Tanıtım Günleri’nde stant açan Giresun Üniversitesi büyük ilgi gördü. İl ve il dışında bulunan kamu, STK ve özel kuruluşların yetkilileriyle bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun, üniversite ile bu kuruluşlar arasında yapılabilecek işbirlikleri hakkında görüşmelerde bulundu.

GRÜ, YENİKAPI’DA TANITILDI
  • 31.10.2018
  • 678 kez okundu
Reklam

32 binin üzerindeki öğrencisiyle Giresun şehri için bir değer olan Giresun Üniversitesinin özellikle son bir kaç yılda nitelik ve nicelik bakımından kayda değer bir ilerleme gerçekleştirdiğini söyleyen Prof. Dr. Cevdet Coşkun, “Üniversitemiz bilimsel sıralamalarda son üç yılda kararlı bir şekilde ilerleme kaydetmekte. Görevi devraldığımızda GRÜ, 2000 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında 38. sırada iken 33. sıraya yükseldi. Üniversitemiz 2018 öğrenci memnuniyet sıralamasına göre 2006 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında 13. sırada iken, Karadeniz’de ise 2. sırada yer alarak yine önemli bir başarıya imza atmıştır. Yayın sıralamasında Üniversitemizin yayınları çok hızlı bir şekilde artış göstermektedir” dedi. GRÜ’nün KPPS puan sıralamalarında İslami İlimler Fakülteleri baz alındığında Türkiye genelinde 2. sırada yer alarak bu alandaki kalitesini ortaya koyduğunu ifade eden Coşkun, eğitim fakülteleri sıralamasında da ilk onda yer alan Giresun Üniversitesinin yıllardır bu alanda sürdürdüğü başarısını bir adım öteye taşıdığını söyledi.

2018 yılında yapılan bir araştırmada, Giresun Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İstatistik Bölümünün, devlet üniversiteleri istatistik bölümleri arasında; öğretim üyesi başına yayın, atıf ve h-index sayılarında en yüksek değerlere sahip olarak birinci sırada yer aldığını ve bu başarının memnuniyet verici olduğunu belirten Coşkun, tüm bu sevindirici gelişmelere rağmen GRÜ’nün başta kamulaştırma olmak üzere çeşitli alanlarda sıkıntılar çektiğini ve bunu aşmak için yönetim olarak büyük çaba sarf ettiklerini kaydetti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%