$ DOLAR → Alış: 5,71 / Satış: 5,74
€ EURO → Alış: 6,28 / Satış: 6,30

GRÜ-KENT İŞBİRLİĞİ SÜRÜYOR

Giresun Üniversite-Kent İşbirliği Platformunun (GÜKİP) 6. olağan toplantısı, Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un başkanlığında yapıldı. 2020-2024 Stratejik Planlama çalışmaları kapsamında GÜKİP ve diğer dış paydaşların da katılımıyla gerçekleştirilen “Farklılaşma Stratejisi” istişare toplantısında GRÜ’nün bu alandaki ihtisaslaşma çalışmaları değerlendirildi.

GRÜ-KENT İŞBİRLİĞİ SÜRÜYOR
  • 21.01.2019
  • 336 kez okundu
Reklam

Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun, GRÜ olarak 2020-2024 Stratejik Planlama çalışmaları kapsamında farklılaşma stratejisinin belirlenmesi amacıyla çalışmalara başladıklarını söyledi.

Üniversitelerin hem bulundukları bölgeye katkılarını arttırmak hem de belirli alanlarda ihtisaslaşmaya teşvik etmek amacıyla Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi başlatıldığını ve bu amaçla  bir komisyon oluşturulduğunu belirten Rektör Coşkun, her yıl 5 üniversitenin pilot bölge olarak seçildiği komisyona Giresun Üniversitesi olarak istişareler sonrasında belirlenecek bir alanda ihtisaslaşmak için YÖK’e başvuracaklarını ifade etti. İstişare sürecine kamu, STK, sanayi ve turizm işletmelerinin temsilcilerinin de dahil edileceğini söyleyen Coşkun, bu konuda şehrin ortak kanaatine büyük önem verdiklerini belirtti.

GÜKİP üyelerinin ve bölgede turizm alanında faaliyet gösteren işletmelerin bu projeye fikir ve öneri sunmalarının önemine dikkat çeken Prof. Dr. Coşkun, ortaya çıkacak projenin kabul edilmesi halinde, Giresun Üniversitesine ek ödenek sağlanacağı gibi, şehrin tanıtımına ve gelişimine de büyük katkı sağlayacağını kaydetti.

GRÜ’nün bu alanda gerçekleştirmek istediği projelerin yer aldığı slayt eşliğinde bir sunum yapan Giresun Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Musa Genç, YÖK’ün üniversitenin talebine olumlu bakması halinde, Turizm Fakültesi olarak yapacakları çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi verdi. Konuyla ilgili çeşitli öneriler sunan ve projenin kabul edilmesi halinde her türlü desteği vereceklerini belirten GÜKİP üyeleri ve turizm işletmecileri, toplantıda yapılan değerlendirmeler sonunda ortaya çıkan Eko-Turizm, Sağlıklı Yaşam, Beslenme ve Gastronomi başlıklarını içeren bir farklılaşma stratejisinin belirlenmesi halinde bunun; Giresun’a ve Karadeniz Bölgesi’ne önemli katkı sağlayacağı konusunda fikir birliğine vardılar.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ