$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

GRÜ DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKIYOR

GRÜ DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKIYOR
  • 25.04.2019
  • 642 kez okundu
Reklam

Giresun Üniversitesi, Karadeniz Stratejik Araştırma Merkezi (KARASAM) tarafından ‘Giresun Üniversitesi Giresun’un Değerlerine Sahip Çıkıyor’ programı çerçevesinde dördüncüsü düzenlediği ödül töreninde Giresun dergisi İmtiyaz sahibi ve Genel yayın Yönetmeni Gazeteci-Yazar Remzi Mamaşoğlu ’nu ödüllendiriyor.

Bu yıl 33. yayın yılına girmeye hazırlanan Giresun Dergisi Türkiye’de yayınlanan aylık dergiler arasında kendi alanında bir ilke imza atarak 32. yılını tamamlamanın ve 33. yayın yılına adım atmanın engin mutluluğunu yaşıyor.

1986 yılı haziran ayında ilk sayısını çıkaran Giresun Dergisi, o günden bugüne yurtiçinde ve yurtdışında yaşayan hemşehrilerimiz arasında “Gurbetten Sılaya, Sıladan Gurbete” sloganı ile bir iletişim köprüsü kurmuş, Giresun’un çığ gibi büyüyen sorunlarını gün ışığına çıkarmış, ilimizin sorunlarının çözümü noktasında ilgili mercilerle iletişim kurmuş, siyasi iradeye, hükümet yetkililerine, ilimizin mülki amirlerine, yerel yönetimlerine bayraktarlık yapmıştır.

Giresun Dergisi’nin gündeme getirdiği ilimizin sorunları ile ilgili gündem başlıklarını tekrar etmeyi gerek görmememizin nedeni ise arşivlerimizi süslemesidir. Arşivlere girildiğinde Giresun Dergisi’nin hangi sorunları gün ışığına çıkardığı aşikâr olup, çözüm noktasında bilgi ve belgelerle neler yaptığı da kamuoyu tarafından bilinmektedir.

25 Nisan 2019 günü saat 14.00’de Giresun Üniversitesi kale yolu üzerinde Tarihi Rektörlük Binası’nda düzenlenecek ödül töreninde ayrıca Giresun ve Türk basının duayen isimlerinden Vatan Gazetesi, yenilik Yayınevi, Karadeniz Gazetesi eski sahiplerinden, Av. Yazar, Giresun eski Milletvekili ve parlamenterlerimizden merhum Gazeteci-Yazar Naim Tirali, Giresun’un meşhur şairlerinden Dayımoğlu lakabı ile bilinen Bahtiyar Öztürk, Giresunlu Koro Şefi ve Bestekar Cihan Unat da ödüllendirilecek.

Giresun Üniversitesi Karadeniz Stratejik Araştırma Merkezi tarafından kendisiyle birlikte Giresun Dergisi’nin ödüllendirilmiş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Giresun Dergisi İmtiyaz sahibi, Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci-Yazar Yazar Remzi Mamaşoğlu verilecek ödül ile ilgili yaptığı değerlendirmede “Şahsımla birlikte Giresun Dergisi’ni Giresun Üniversitesi tarafından böylesine şeref ve onur duyacağım bir plaketle ödüllendirilmek bendenizi tarif edilmeyecek bir memnuniyet içerisinde bırakmıştır. Takdim edilecek bu ödülü ömrümün sonuna kadar bir gurur abidesi olarak taşıyacağım. Çünkü, Giresun Üniversitesi’nin kurulması için yaptığımız çalışmalar, verdiğimiz mücadeleler arşivlerimizin tozlu rafları arasında değil, altın sayfaları arasında yer almaktadır” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ