$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

Göreliler, İstanbul’da buluştu

Giresun Federasyonu tarafından düzenlenen Giresun Günleri’nde yerini alan Görele Standımız her zaman ki gibi farkını ortaya koydu.

Göreliler, İstanbul’da buluştu
  • 11.11.2019
  • 420 kez okundu
Reklam

İstanbul Yenikapı’da düzenlenen Giresun Günleri’nde Giresunlular Belediye standına uğrayarak, kemençe eşliğinde memleket özlemlerini giderdikleri gibi, meşhur Görele Köy dondurması ve yöresel ev yemeklerinin damak tadının keyfini yaşadı. Giresunlular 1.5 metre boyundaki dev kemençe ve yöresel el sanatlarının yanında fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi. Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, standda gelen birbirinden değerli isimleri ağırlayarak, kemençenin doğduğu topraklar Görele’nin değerlerini, kültürlerini tanıttı.

Erener, “Yapılan her türlü etkinliklerde kurulan standımızla Görele’nin kültürünü, yöresel ürünlerini tanıtımını sağlamaya çalışıyoruz. Yenikapı’da düzenlenen Giresun Günleri’nde her zamanki gibi yerimizi alarak Görele’nin farkını ortaya koyuyoruz. Standımıza vatandaşlarımız büyük ilgi gösteriyor. Buda bizleri oldukça memnun ediyor. Ben emeği gecen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ