$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Gökyüzü günlüğü

Çağrı Karadeniz
Çağrı Karadeniz
  • 03.08.2020
  • 117 kez okundu
  1. GURBET

Bana bir soluk ver, ey sevgili Giresun ! Kaç zaman oldu hasretim sana. Azıcık yana kaysan, otursam hemen kıyıcığına. Bana bir selam ver, Ey nazlı Giresun ! Kaçtır görmedim yüzünü. Özlemim aştı hüznümü. Zaman; benim için zaman değil artık, buralardan gelip geçen bir hüzün, bir özlem treni. Kalbime gömdüm artık seni Giresun. Ben ki dağlarında kuzu olup melesem, derelerinde balık olsam, denizinde meltem. Bana azıcık tebessüm etsen Giresun. Yağmurunda ıslanmalı, kollarında yaşlanmalıyım Giresun. Seni çok ama çok özledim Giresun. Bana bir nefes ver, ey güzel Giresun !

  1. ÖZGÜRLÜK

Ben uçuyorum yüksekte, özgürce, sen bunu bilmesen de. Kalbimin en derininde bir sevgiyle ışıldayan, o güzel güneşli gökyüzünde. Ben özgürüm kendimde,sen de bunu bilerek, bilmemezlikten gelsen de. Beni görmemezlikten gelsende. Görünmez kanatlarım var benim, benliğimin en derin yerinde. Orda bir deniz var, belki de bir okyanus ! Ben süzülüyorum gökyüzünde, sen beni fark etsen de farketmesend e.

Ben özgürüm; sen, beni görmesen de, beni bilmesen de.

  1. DOĞUM GÜNÜ

Yaş otuzsekiz, hadi canım ordan. Nasıl yani yaş otuzsekiz mi? Olamaz inanamam. Ben hala o küçük çocuğum. Mahallede top oynayan, saklambaç oynayan, o küçük, o büyük çocuk. Yıllar gelip geçer , bir kova su döksek ardından gelir mi bize döner mi tekrar? Yoksa delimi derler bize. Şöyle mi derler yoksa, – Arkadaş su dökme giden yılların ardından, delirdin mi sen yıllar hiç öyle döner mi geri ? Ve o an görsem yere dökülen suyun yansımasında, eskiyen benliğimi. Hüzünlensem, sevinsem. Karmaşık duygulara bürünsem. Görsem seni Giresun, dünya gözüyle bir kez daha görsem.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%