$ DOLAR → Alış: 6,80 / Satış: 6,83
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

GÖÇ MASAYA YATIRILDI

Samsun’da bölge valileri ve güvenlik birimlerinin katılımıyla “Düzensiz Göç ile Mücadele Koordinasyon Toplantısı” düzenlendi. Toplantıya Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları da katıldı.

GÖÇ MASAYA YATIRILDI
  • 19.04.2019
  • 466 kez okundu
Reklam

İçişleri Bakanlığınca, Samsun Valiliğinin koordinesinde bir otelde düzenlenen toplantıya, Amasya, Çorum, Çankırı, Giresun, Ordu, Kastamonu Valileri, vali yardımcıları ile Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı, emniyet, jandarma ve göç idaresi müdürlüklerinin yetkilileri katıldı.

Samsun Valisi Osman Kaymak, bölgedeki düzensiz göçmenlerin sayısı, illere göre dağılımı, bölgedeki düzensiz göç hareketliliğinin ele alınarak, alınacak tedbirler ve izlenecek yol haritasının masaya yatırılması için düzenlenen toplantının açılışında yaptığı konuşmada, düzensiz göçün takibinin önemine vurgu yaptı.

Bölge illeriyle göç sorununun değerlendirileceğini ifade eden Kaymak, “Göç genelde doğudan sahte belgelerle gelmekte. Bunlar illerimizde ve ülkemizde zaman zaman sorunlara neden olmakta. Bunun takibi çok önemli. Düzensiz göçü yönetenler illegal yapılarla ilgili insanlar.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ