$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,67 / Satış: 7,70

GİSİAD kolları sıvadı

GİSİAD Başkanı Aykut Gezmiş, Giresun’un ekonomik açıda güçlü olması için çağrıda bulunarak; “Herkes parti siyasetini bir kenara bırakarak Giresun için bir araya gelmeli ve pozitif yaklaşımla “Yeni Makro Hedeflerimiz” konusunda kafa yormalıdır” dedi.

GİSİAD kolları sıvadı
  • 07.02.2020
  • 673 kez okundu
Reklam

30 yıllık mazisi ile Giresun’un en köklü sivil toplum kuruluşlarından biri olan Giresun Sanayici ve İş Adamları Derneği yeni yönetim kurulu kendi arasında görev dağılımı yaptı. GİSİAD da görev dağılımı şöyle oluştu, Başkan Aykut Gezmiş, Başkan Yardımcısı Mehmet Yaraman, Sayman Nurettin Kesik, Lokal Amiri Muzaffer Ejder, Yönetim Kurulu Üyeleri Selim Çilesiz, Metin Yılmaz, Mustafa Büyüktaş.

GİSİAD Başkanı Gezmiş, GİSİAD’ın yeni dönemde aktif rol oynayacağının altını çizerek, “Derneğimizde bir süredir Giresun ekonomisi ve iş hayatı ile ilgili çok aktif çalışmalar yapılmamış olsa da göreve gelen yeni yönetim kurulumuzun Giresun’umuza katkı sağlamak için elinden geleni yapacağından kimsenin kuşkusu olmasın” açıklamasında bulundu. Giresun için birlik ve beraberlik çağrısı yapan Gezmiş, “Çözüm, bu şehre yeni ve heyecan verici “Yeni Makro Hedefler” belirlemek ve bu hedeflere ulaşmak için kenetlenmektir. Bunun için de STK’ların, bürokrasinin ve siyasetin elele vererek önce makro hedefler konusunda beyin fırtınası yapması, fikir üretmesi sonra da bu yatırımların gerçekleşebilmesi için var gücüyle çalışması gerekmektedir. Bu şehrin kaderini değiştirecek olan şey; ufku açık, vizyonu yüksek, istihdam ve katma değer yaratan makro yatırımlardır. Herkes parti siyasetini bir kenara bırakarak Giresun için bir araya gelmeli ve pozitif yaklaşımla “Yeni Makro Hedeflerimiz” konusunda kafa yormalıdır” dedi.

“YENİ MAKRO HEDEFLER BELİRLEMEK ZORUNDAYIZ”

Giresun’un Gayrısafi Yurtiçi Hasıla verilerinde 81. Sırada yer almasının acı verici olduğunu belirten GİSİAD Başkanı Gezmiş, “Bilindiği üzere Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı bölgesel Gayrısafi Yurtiçi Hasıla verilerine göre reel büyüme hızında Giresun 81 il arasında Türkiye sonuncusu olmuştur. Aynı yıl Türkiye ekonomisi % 2,83 büyürken, Giresun ekonomisi % 2,81 küçülmüştür. Bunun neticesi olarak da ilimizin nüfusu geçtiğimiz yıl 5 bin kişi azalmıştır. Gençlerimiz küçülen ekonomimiz, kapanan işyerleri nedeniyle iş bulabilmek için başka şehirlere göç etmek zorunda kalmıştır. Banka verilerine baktığımızda ilimiz, yatırıma değil mevduata sarılan bir il konumundadır. Organize sanayimizde maalesef üretim tesislerinin sayısı az, depoların sayısı fazladır. Ekonomimiz o kadar durgundur ki yatırımcılarımız başka illere yatırım yapmak durumunda kalmıştır. Aslında son yıllarda Giresun’umuzun sadece ekonomisi küçülmemiş, hedefleri, hayalleri, iddiası da küçülmüştür. Bu acı bir tablodur” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ