$ DOLAR → Alış: 6,98 / Satış: 7,01
€ EURO → Alış: 8,27 / Satış: 8,30

Giresun’un reklamı böyle olur!

Kümbet ve Mavi Göl’e hayran kalan ve binlerce takipçisi olan ekip çektikleri fotoğrafları sosyal medya hesapları ile web sayfasından yayınladılar.

Giresun’un reklamı böyle olur!
  • 22.11.2019
  • 1.059 kez okundu
Reklam

The Las Overland olarak adlandırılan dünyanın en uzun ve doğal yol gezisinde gezginler Giresun’da konakladı. Londra – Sigapur arasında yol macerasına çıkan gezginler Zirve Off-Road kulübünün konuğu oldu. Kümbet ve Mavi Göl’e hayran kalan ve binlerce takipçisi olan ekip çektikleri fotoğrafları sosyal medya hesapları ile web sayfasından yayınladılar.

The Las Overland ekibinin tap sorumlusu Marcus Allender, Türkiye’deki misafirperverliği, güler yüzlülüğü ve dostluğu başka hiçbir ülkede göremediklerini belirterek Giresun’da çok güzel anılar biriktirdiklerini söylediler.

Yaylaların tanıtılmasına katkıda bulunma adına çabalarının süreceğini belirten Zirve Off-Road ekibi misafirlerin Giresun ziyaretinde kendilerine destek veren Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’na, Dereli Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu’na, Giresun Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Süleyman Şahin’e ve tercüman ekibine teşekkür ettiler.

THE LAS OVERLAND NEDİR?inler

‘The Last Overland’ olarak adlandırılan, dünyanın dört bir yanından 10 garip maceracı 1955’in tarihi ‘First Overland’ seferini yeniden yaratmaya çalışıyor. Şu anda, Orta Asya’da bir yerde, 25 Ağustos 2019’da Singapur’dan yola çıktılar. Bu yıl sonuna kadar İngiltere’ye ulaşmadan önce 16.000 km.

İlk Karalı Nedir?

İlk Overland olan Oxford & Cambridge Uzak Doğu Seferi, 1955’te Londra’dan Singapur’a giden ilk otomobil olarak tarihe geçti. O genç takımı, Son Overland (www.lastoverland.com) notları sitesi, “ilk kez filme dünyanın birçok uzak köşelerini göstererek olağanüstü çaba sayesinde maceraperest nesillerine ilham kaynağı.” Bu araç, bir Land Rover , ‘Oxford’ olarak adlandırıldı. Yolculuk tamamlandıktan sonra, ‘Oxford’ bir şekilde uzaktaki Saint Helena adasında sona erdi – Napolyon Bonapart’ın sürgün edildiği ve sonunda 200 yıl önce Atlantik’in ortasında öldüğü yer.

2017 yılında, bir Land Rover fanatiği olan Adam Bennett, ‘Oxford’u İngiltere’deki hayata geri döndürdü, yeniledi ve hayata geçirdi. Aslında, ilk denemede MOT (Ulaştırma Bakanlığı) testini (araç güvenliği, yol güvenliği ve egzoz emisyonları testi) geçti ve ilk SNX 891 plakası eski haline getirildi. Bennett, 2018’de ‘Oxford’u Tim Slessor’a (First Overland’ı belgeleyen), Alex Bescoby’e (Son Overland’ı süren ve belgeleyen) ve ekibine verdi. 2019 yılında, orijinal 1955 Land Rover, son bir macera için dağlara tırmanmak ve kültürleri geçmek.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ