$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Giresun’un kültürünü tanıtacaklar

Giresun’un kültürünü tanıtacaklar
  • 06.08.2019
  • 420 kez okundu
Reklam

Giresun Güre Ortaokulu İngilizce öğretmeni Emine (Akdoğan) Kayın ekibi ile birlikte 4 Avrupa ülkesine İlimizin kültürünü tanıtacak. Kayın’ın bu alanda hazırlamış olduğu proje Avrupa Birliği fonlarından yaklaşık 31 bin 500 Euro  hibe alacak.

Öğretmen Kayın’ın KA229 Okul Eğitimi Alanında Iyi Uygulamaların Değişimine Yönelik Stratejik Ortaklıklar kapsamında hazırlamış olduğu CULTURAL HERITAGE WITHOUT BORDERS (SINIRSIZ KÜLTÜREL MİRAS) adli  31.475.00 Euro tutarındaki hibe projesi kabul edildi.Proje Turkiye Macaristan Yunanistan Letonya ve Portekiz ortakligiyla 2019-2021 yılları arasında   yürütülecek. 5 farklı Avrupa ülkesi kendi kültürlerini tanıtacak. Bu kapsamda ilimizin kültürü (örf,adet,gelenek,inanış,yaşam biçimleri,halk oyunları,türküleri v.b) en kapsamlı bir şekilde 4 Avrupa ülkesinde proje kapsamındaki okul ekiplerine aktarılacak.           Öğretmen Kayın ve ekibi 3 yıl boyunca 4 Avrupa ülkesini ziyaret ederek ve ayrıca bu 4 ülkeden gelecek olan konuklarını ağırlayarak projenin gerçekleşmesini sağlayacak.

Ingilizce öğretmeni KAYIN ‘ın  2011 yılında  Mithatpaşa Ortaokulu için yapmış olduğu Across Europe Through Legends adli Comenius projesi de kabul görmüştü. Bu kapsamda oluşturulan ekip; Macaristan, Polonya ve İtalya ülkelerine gitmiş ve bu ülkelerden gelen ekiplerde  ilimizde ağırlanarak ilimiz efsaneleri anlatılmıştı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ