$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,90
€ EURO → Alış: 6,63 / Satış: 6,65

GİRESUN’UN İŞGÜCÜ ARAŞTIRILACAK

İŞKUR Giresun İl Müdürlüğü işverenleri ziyaret ederek işgücü piyasasında ihtiyaç duyulan meslekleri yerinde tespit edecek.

GİRESUN’UN İŞGÜCÜ ARAŞTIRILACAK
  • 06.04.2019
  • 726 kez okundu
Reklam

Giresun il genelinde gerçekleştirilecek araştırma ile işgücünün yapısı, sektörler bazında çalışanların mesleklere ve cinsiyete göre dağılımları, ihtiyaç duyulan işgücü için talep edilen eğitim ve beceri durumları, temininde güçlük çekilen meslekler ve teminde güçlük çekme nedenleri, 2020 yılında işgücü piyasasında mesleki değişim beklentilerine ilişkin bilgiler derlenecek. Bu çalışma ile birlikte Giresun işgücü piyasasının fotoğrafı çekilecek ve açık iş oranı hesaplanacak. Samsun’da sektörlerin işgücü ihtiyacı tespit edilecek.

İŞKUR Giresun İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, uluslararası sektörel ve mesleki sınıflandırmalar kullanılarak yapılacak araştırmada tamsayım yöntemi ile çalışılacağı belirtildi. Açıklama da şu bilgilere yer verildi:

“Çalışma başından sonuna kadar Genel Müdürlükte konusuna hakim, güçlü bir ekiple koordine edilecektir. İş yeri ziyaretleri ‘her işsize, her işverene bir Danışman’ sloganıyla istihdam edilen, İş ve Meslek Danışmanları marifetiyle gerçekleştirilecektir. Saha çalışması Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ile birlikte tespit edilen 2-9, 10-19 ve 20+ istihdamlı toplam 696 iş yerlerinde gerçekleştirilecektir. Alan uygulaması bizzat Giresun Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü personeli tarafından iş yerleri ziyaret edilerek gerçekleştirilecektir. Çalışma sonucunda il düzeyinde sektörel ayrımlı istatistiksel olarak anlamlı tahminler üretilecektir.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ