$ DOLAR → Alış: 5,76 / Satış: 5,79
€ EURO → Alış: 6,42 / Satış: 6,44

Giresun’un en büyük parkı yapılacak

Giresun Belediye Başkanı Şenlikoğlu, Giresun’un geleceğine yön verecek olan projelerin hayata geçirilebilmesi için altyapılarını bir bir oluşturmaya başladı. Dün Şenlikoğlu başkanlığında toplanan belediye meclis toplantısında son derece önemli bir karara imza atıldı. SSK Hastanesi eski binasının bulunduğu alan imar planına park alanı olarak işlendi.

Giresun’un en büyük parkı yapılacak
  • 09.07.2019
  • 505 kez okundu
Reklam

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun’da kamu alanlarını rant ve konut yerine halkın kullanacağı sosyal alanlara açıyor. Şehirde yeşil alanları artırmaya devem edeceklerini belirten Başkan Şenlikoğlu, AK Parti olarak açıkladıkları tüm seçim projelerin arkasında ve takipçisi olduklarını ifade etti. Belediye meclis toplantısında, SSK Hastanesi eski binasının bulunduğu alanın imar planına park alanı olarak işlendiğini açıklayan Şenlikoğlu, “Teyyaredüzü mahallesinde 783 ada 91 parselde de eski SSK hastanesi arazisi yaklaşık 23.000 m2 lik arsa imar komisyonunca park alanı olarak tadilatı yapıldı. Yapılan tadilat belediye meclisinin dünkü toplantısında karara bağlandı. Bu alan Giresun merkezde en büyük park olma özelliğini taşıyor. Giresun’a hayırlı olsun” dedi.

“AKSU MAHALLESİ NEFES ALACAK”

Öte yandan Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu sabah kahvaltısını Aksu Mahallesinde vatandaşlarla birlikte yaparak sorunları dinledi. Şenlikoğlu seçim sürecinde en önemli projelerinden biri olan “Nefes Alan Şehir Şenlik Alanı ve Park Projesi” hakkında bilgi verdi.

Başkan Şenlikoğlu, “Seçim sürecinde vaat ettiğimiz projelerden biri olan ‘’Nefes Alan Şehir Şenlik Alanı ve Park Projesi’’ için görüşmelerimiz devam ediyor. Öncelikle tahkimat yapacağız ve bu projeyle mahallemizin standartlarını daha çok yükselteceğiz. Projemiz şehrimize turizm anlamında da önemli katkı sağlayacak” açıklamasında bulundu.

Başkan Şenlikoğlu, “Mahalle ziyaretlerimize kendi mahallem olan Aksu Mahallesinden başlamak istedim. Bugün sizlerle bir araya gelip sohbet etmekten dolayı çok mutluyum. Her hafta bir mahallemize gidip sorunları dinleyip çözüm üreteceğiz. Yapacağımız projelerin yanı sıra belediyemizin rutin işleri de devam ediyor. Belirli program dâhilinde arkadaşlarımız çalışmalarına devam ediyor. Göreve geldikten sonra öncelikli olarak Muhtarlık İşleri Müdürlüğünü kurarak çalışmaların daha kısa süre içerisinde ve daha verimli olmasını sağladık. Kurduğumuz bu müdürlükte kısa, orta ve uzun vadede planlamalar yaparak mahallelerimizin sorunlarını çözmek için çalışacağız. Sizleri sürekli ziyaret edip çalışmaları da yerinde inceleyeceğim. Aksu Mahallemiz yapılan yatırımlarla gelişimini sürdürüyor. Bizde belediye olarak çalışmalarımıza ağırlık verip mahallemizi cazibe merkezi haline getireceğiz” dedi.

ÇEVRE BAKANLIĞINDAN 8 ARAÇ SÖZÜ ALDIK

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu Çevre ve Şehircilik Bakanlığının belediyeye 8 araçlık destek sağlayacağını belirterek, bu araçlarla altyapı sorunun tamamının giderileceğini söyledi. Başkan Şenlikoğlu; ‘’Geçtiğimiz dönemde altyapı ile ilgili yapılan çalışmalar araçların kiralanması yoluyla yapılmış, buda gerçekten maliyetli bir iş. Biz bu araçları belediyemizin bünyesine katıp hem maliyet yönünden hem de kapsamlı çalışma bakımından önemli bir adım atmış olacağız. Bakanlığımıza bize sağlayacağı katkıdan dolayı teşekkür ediyorum’’ şeklinde konuştu.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ