$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Giresunspor hakkını istiyor

Giresunspor Basın Sözcüsü Ferhat Karademir, “Hakkımız olan otopark ve benzin istasyonu alanlarını geri istiyoruz” dedi

Giresunspor hakkını istiyor
  • 12.08.2020
  • 231 kez okundu
Reklam

Giresunspor’un kalıcı gelir elde etmek amacıyla daha önceden başlatmış olduğu çalışmalarla alakalı bilgi veren Basın Sözcüsü Ferhat Karademir, kulübün mağdur edildiği konularla ilgili şunları söyledi.

OTOPARK

“Bildiğiniz gibi liman sahasındaki Giresunspor’a kalıcı gelir elde etmesi için bir otopark alanı ayrılmıştı ve bu Giresunspor tarafından işletilmekteydi. İnşaat sahasında kolaylık olması açısından kulübümüze bir miktar para verilerek geçici olarak buranın kapanması talep edilmiştir. Bu para alınarak Giresunspor buradan çekilmiştir. Bu dönemde liman firması otopark alanını aktif bir şekilde kullanmaya ve buranın gelirini almaya başlamıştır. Giresunspor’un düzenli gelir elde ettiği nadir işlerden bir tanesi olan bu alandan liman firmasının çekilmesini ve bize ait olan bütün otopark alanlarının geri iade etmesini acil bir şekilde istiyoruz.”

BENZİN İSTASYONU

Kulübümüz için 2015 yılında istasyon imarı verilmiş olan İl Özel İdare’ye ait arsa için de açıklamalarda bulunan Karademir, “Bu arsanın imar düzenlemeleri tamamen Giresunspor menfaatleri için akaryakıt istasyonu imarı verilmiş ve diğer bütün kurumlar tarafından konu desteklenmiştir. Ne yazık ki üzerinden geçen yıllarda kulübümüze ait olan bu arsanın tahsisi bir türlü yapılmamıştır ve en sonundan ihaleye çıkarılıp yatırımcı firmaya satılmıştır. Bu konunun tüm sorumlularından kulübümüze ait olan bu arsanın bedeli yatırımcı firmaya ödenerek geri iade edilmesini ciddi anlamda istiyoruz. Burada yatırımcı ve müteahhit ile hiçbir sorunumuzun olmadığını belirterek gereği yapılmadığı takdirde sesimizin daha yüksek çıkacağından kimsenin şüphesi olmasın. Kulübümüze kalıcı gelir sağlamak amacıyla attığımız bu adımlar için tüm Giresun kamuoyundan destek bekliyoruz.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%