$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

GİRESUNSPOR AMATÖRE KEPENKLERİ KAPATTI MI?

GİRESUNSPOR AMATÖRE KEPENKLERİ KAPATTI MI?
  • 13.05.2019
  • 569 kez okundu
Reklam

İlimizde devam eden Futbol Çalıştayı’nın sonuç bildirgesinin hazırlanması aşaması kademeli olarak devam ediyor.

Bu kapsamda geçtiğimiz Cuma günü uygulama otelinde basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Spor İl Müdürü Hasan Bulut, TÜFAD Başkanı Hasan Ali Tek, ASKF Başkanı Sinan Işık, İl Hakem Kurulu Başkanı Cezmi Öztürk, Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Halil Demirel, Teknik Direktör Aziz Ergun, eski profesyonel futbolculardan Zafer Güngör, ASKF Yöneticisi Mustafa Kasap, kulüp temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

TEK: “AYNI DİLİ KONUŞMAK İSTİYORUZ”

TÜFAD Şube Başkanı Hasan Ali Tek, beraber aynı dili konuşmayı istediklerini belirterek, görüşmelerin yanı sıra kir alışverişlerinin süreceğini ifade etti.

Tek; “Giresunspor’a ulaştık. Ali Uğur Tekbaş ile görüştük, il dışında olduğunu söyleyip Ferhat beyi yönlendireceğini söyledi ama sanırım çok hassasiyet göstermediler. Bu işin zaten taşıyıcı ayakları burada. Bu çalıştayın temelinde amatörü, profesyoneli araştıracak onları temsil edecek kişilerin olmasını isterdik. İlimizin profesyonel ve amatörde nereye gittiğini görüyoruz” dedi.

IŞIK NELER SÖYLEDİ?

ASKF Genel Başkanı Sinan Işık; “Sezonun yüzde 80’ini tamamladık. Süper amatör bitti, baraj maçını oynattık. 1. Amatör sona erdi. U19 genç takımlarımız Türkiye Şampiyonasında. 2. Amatör ve U19 devam ediyor. Amatör yöneticilik kolay değil. Onlara çok teşekkür ediyor ve başarılar, kolaylıklar diliyorum. Antalya’da amatör kurul toplantısında artık amatörde yaşı büyük oyuncu oynaması konusuna kısıtlama geldi. Amatör liglerde yabancı futbolcu oynama hakkı kaldırılıyor. Küçük yaşta oyuncu oynatma hakkı değiştirildi. 1997 ve daha küçük doğumlu en az 5 futbolcunun 18 kişilik kadroda bulundurma zorunluluğu getirdi. 1990 ve daha büyük doğumlu 5 futbolcu oynayabilecek. Bunlar ön hazırlıklar, daha da detaylanacaktır. Bana göre olumlu kirdi. Süper amatörden BAL baraj maçı oynayacak kulüplerimizin biraz daha iyi kadrolar oluşturma zorunluluğu ortaya çıktı. Biraz altyapıya yatırım yapmamız lazım. 200-500 Bin arası para harcayan kulüpler var. Bu paraların geri dönüşü yok, elde var sıfır” dedi.

(Gündem)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%