$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,72 / Satış: 7,75

GİRESUNLULAR İSTANBUL’DA TOPLANDI

Giresun Valiliğinin himayesinde Giresun Federasyonu tarafından organize edilen ‘12. Giresun Tanıtım Günleri’ İstanbul Yenikapı Miting alanında yapıldı. Gurbetle sılanın buluştuğu tanıtım günleri, konserler, paneller, konferanslar, yöresel tatlar, halkoyunları, kurumsal ve yerel stantlar, skeç gösterileri gibi birbirinden güzel etkinliklere sahne oldu.

GİRESUNLULAR İSTANBUL’DA TOPLANDI
  • 28.10.2018
  • 1.023 kez okundu
Reklam

Tanıtımı için etkinlik alanında dev bir saç üzerinde yapılan Giresun yağlısına, Milli Savunma eski Bakanı Nurettin Canikli, Vali Harun Sarıfakıoğulları, CHP Genel Sekreteri Mehmet Akif Hamzaçebi, İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Kadir Aydın, Sabri Öztürk ve Necati Tığlı ile davetliler yumurta kırarak tereyağı sürdü.

Vali Sarıfakıoğulları tarafından günün anısına eski Canikli’ye “Mavi Göl” temalı çerçeveli bir fotoğraf hediye edildi.

Vali Sarıfakıoğulları “Burada Giresun’un tanıtımı konusunda çabayı hep beraber görüyoruz. Bu vesileyle Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu’nun şahsı ve yönetim kurulu üyelerini çabalarından dolayı tebrik ediyorum. Bu ve buna benzer etkinliklerin artarak eder. Çünkü hepimiz biliyoruz ki 440 bin nüfuslu Giresun ilimizin nüfusundan daha fazla, 500 binden fazla Giresunluların oluşturduğu bir nüfus İstanbul ve çevre illerinde ikamet ediyor. Bizim bu potansiyeli daha verimli bir hale getirebilmemiz için bu ve benzeri etkinliklere, tanıtıma ihtiyacımız var. Ve her bir Giresunlu en az bir komşusunu Giresun’a davet etsin, Giresun’a getirsin. Biz bunun yansımasını en son Kurban Bayramında yaşadık. Yaklaşık 400 bin kişi Giresun’u ziyaret etti. Turizm potansiyeli içeren Dereli ilçemizdeki Kuzalan Tabiat Parkı İçerisinde yer alan Mavi Gölü, 9 günde yaklaşık 33 bin kişi ziyaret etti.  İlimiz çok büyük bir turizm potansiyelini bünyesinde barındırıyor ve bu noktada da koşarak yoluna devam ediyor. Ben desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ