$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Giresunlu depoların kalkmasını bekliyor

Milletvekili Kadir Aydın, “Bu şehrin değerlerini 100 kişilik istihdama kurban etmek istemiyoruz”

Giresunlu depoların kalkmasını bekliyor
  • 24.09.2020
  • 464 kez okundu
Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatının ardından il içindeki ve il dışındaki yaklaşık 2 milyon Giresunlu şehrin siluetini bozan depoların kaldırılmasını bekliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz ay Giresun’a gerçekleştirdiği ziyaret sırasında büyük tepkilere rağmen inşa edilen depoların kaldırılmasının talimatını vermiş ve bu müjdeli haberi de Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu kamuoyuyla paylaşmıştı. Şimdi gözler depoların kaldırılacağı o güne çevrildi.

AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, depoların yıkılması için konunun sonuna kadar takipçisi olacaklarını kaydetti. Depoların kaldırılması için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatını hatırlatan Milletvekili Aydın, yatırıma ve istihdama karşı olmadıklarını ancak, 100 kişilik istihdam için de yeşil ile mavini buluştuğu Doğu Karadeniz Bölgesi’nin en güzel illerinden bir olan Giresun’u kurban etmek istemediklerini ifade etti.

Milletvekili Aydın, “Biz sayın cumhurbaşkanımızın sözünün takipçisiyiz. Giresun’un siluetini bozan bu yapının kalkmasını istiyoruz. Biz limanın işletilmesine karşı değiliz. Yatırımcıya karşı değiliz. Ama limanın depo olarak değil, liman olarak işletilmesini istiyoruz. Karşı çıktığımız limanın işletilmesi değil. Karşı çıktığımız çirkin görüntü ve yapılaşma. İhtiyaçlarımızı karşılarken de estetiğe önem gösteriyoruz. Estetiğe de bedel ödüyoruz. Bu şehrin değerlerini 100 kişilik istihdama da kurban etmek istemiyoruz. Başlangıçta da tavrımız buydu, bugünde bu. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatının ardından bu işim takipçisi olacağız” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%