$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

GİRESUN’DA YOĞUN YAĞIŞ ETKİLİ OLDU

GİRESUN’DA YOĞUN YAĞIŞ ETKİLİ OLDU
  • 18.06.2019
  • 724 kez okundu
Reklam

Bölgemizde meydana gelen yoğun yağış, dün gece geç saatlerden itibaren şehrimizde de gök gürültülü sağanak yağış şeklinde etkisini gösterdi.

Kent merkezinde başlayan yağmur yaklaşık 3 saat etkili oldu. Yağmur nedeniyle yol güzergahları başta olmak üzere birçok bina ve işyerlerini de su bastı.

Giresun’da etkisini gösteren yağış gece saat 04.20 sıralarında başladı. Gök gürültülü yağan sağanak yağış sırasında, art arda çakan şimşek ve yıldırımlar ise geceyi gündüze çevirdi. Sağanak yağış nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü. Şehirde etkili olan yağış sabah saat 07.20 sıralarında durdu. Yaklaşık 3 saat etkili olan yağış sonrası alınan verilere göre metrekareye yaklaşık 70 kilogram yağış düştü.

Giresun Belediyesi sabahın erken saatlerinde su baskınlarına ve hayatı olumsuz etkileyen bölgelere müdahale etmek için Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile İtfaiye Müdürlüğü personellerinden oluşan 10 farkı ekip kurdu. Yapılan çalışmalara İktisat Müdürlüğüne bağlı Trafik Zabıta Ekipleri de trafiğin sağlıklı bir şekilde sağlanması için dahil oldu. Şehrin doğusundan, batısına tüm mahalle, cadde ve sokaklarda yağışın meydana getirdiği olumsuzlukları ortadan kaldırmak için, ekipler tarafından hummalı bir çalışma yürütülmeye başlandı.

Su baskınlarının yaşandığı bölgelere ekipler müdahale ederek, olumsuzlukları ortadan kaldırmak için yoğun çalışma yürüttü. Ekipler acil hazırlanan çalışma programı ile birlikte ana yol ve ara yollardaki tıkanan rögar ve yağmur suyu kanallarını açtı. Dere yataklarındaki meydana gelen tıkanmalara müdahale edildi. Yollarda da benzer görüntüler ortaya çıktı. Yağış nedeniyle yol üzerlerinde biriken kum tepecikleri, çamur, taş ve atıklar iş makineleri yardımıyla temizlendi. Yıkanarak temizlenen yollar kısa sürede yeniden trafiğe açıldı.

Yağışların gün içerisinde ve yarın itibari ile devam edeceği, bu sebepten dolayı vatandaşlarımızın oluşabilecek olumsuz durumlara karşı tedbirli ve dikkatli olmalarını rica ederiz.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%