giresun üniversitesi Giresun University kerasus giresun gazete giresungazete giresun gazete giresun gazete net Giresun ışık Giresun Işık Gazete Gazete Işık gazetecilik giresun yerel haberler giresunhaber Giresun haber giresun yerel haberler giresun yerel gazete giresunsondakika giresun sondakika kazaolay sondakika giresun giresun belediyesi çotanak yeşilbeyaz giresunspor fotoğraf fotoğrafçılık piraziz bulancak dereli keşap espiye yağlıdere şebinkarahisar tirebolu alucra espiye bulancak camoluk şebinkarahisar tirebolu alucra espiye bulancak keşap
DOLAR
13,4608
EURO
15,2562
ALTIN
797,21
BIST
1.910,29
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Giresun
Yağmurlu
3°C
Giresun
3°C
Yağmurlu
Çarşamba Hafif Yağmurlu
5°C
Perşembe Az Bulutlu
2°C
Cuma Çok Bulutlu
5°C
Cumartesi Çok Bulutlu
5°C

Giresun’da milli birlik vurgusu

15 Temmuz Demokrasi ve Mili Birlik Günü üçüncü yılında binlerce kişi tarafından kutlandı. Debboy Mevkiinde yoğun yağışa rağmen toplanan binlerce Giresunlu ülkenin bölünmez bütünlüğüne ve demokrasi anlayışına sahip çıktı.

Giresun’da milli birlik vurgusu

15 Temmuz 2016 yılında Fetö terör örgütü ve işbirlikçileri tarafından ülkenin bölünmez bütünlüğüne yapılan hain ve alçak saldırı karşısında azim ve kararlılıkla vatanını savunan kahraman Türk Milleti ‘’Demokrasi ve Milli Birlik Gününde’’ yine meydanlardaydı.

Debboy mevkiinde başlayıp Atatürk Meydanına kadar süren yürüyüşe binlerce demokrasi aşığı Giresunlu katıldı.

 

VALİ SARIFAKIOĞULLARI

15 Temmuz 2016 akşamı FETÖ terör örgütü tarafından haince, alçakça, bir baskınla karşı karşıya kaldığımızı kaydeden Vali Sarıfakıoğulları, “İçinde sivil, asker üniformalı ve iç ve dış mihrakları da barındıran bu eli kanlı terör örgütü emellerini en kanlı şekliyle sahneye koymak istedi. Başaramadılar, çünkü karşılarında tankta olmayan, uçakta olmayan silahta olmayan sönmez bir iman ve inanç vardı. Karşılarında Başkomutanımız Cumhurbaşkanımız, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Çağrısıyla meydanları dolduran, ölürsek Şehit kalırsak Gaziyiz diyen Milletimiz vardı. Bu nedenle O karanlık gecenin aydınlık sabahını karşılayan, meydanları hainlere, alçaklara dar eden Milletimize ne kadar minnet ve şükran duysak azdır. Menfaatleri uğruna mukaddesatımızı çiğnemeye kalkışanlar, iman ve vatan aşkıyla dolu yürekler karşısında rezil ve perişan olmaya mahkûmdur. Selam olsun bu şanlı millete, selam olsun Gazi Milletimize, tanka, uçağa yeri ve göğü dar edenlere selam olsun.

Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine 15 Temmuz direnişimiz, Ülkemizi yıkmak isteyen güçlere karşı sadece MİLLİ bir tokat değildi. Ölümü göze alacak kadar samimi, iman ve inançla örülmüş vatan, millet ve bayrak sevgisiyle işlenmiş bir var olma mücadelesiydi. FETÖ’YE karşı, hainlere karşı, işbirlikçilerine karşı, iman ve inancın zerresini taşımayan din istismarcısı teröristlere karşı silahsız bir karşı koyuştu. Milleti ve devleti yok etmeye niyetli, hain FETÖ terörüyle karşı karşıya kaldık. Aziz Milletimiz biran duraksamadı, geri adım atmadı. Çünkü Millet iradesinin üstünlüğüne olan inancımız tam, esaret altına girmeyeceğimize ilişkin irademiz eksiksizdi. Artık söz milletimizindi. Evet, artık söz milletindi. Yolumuz şehadet yoluydu, dayanışma, kardeşlik yoluydu. Salavatlar, tekbirler, selalar yükseliyordu arşa. Şehadet şerbetini içen 251 vatan evladımız, 2194 gazimiz vardı. Kurulduğu andan beri ilk kez bombalanan Gazi Meclisimiz vardı bu yolda.

15 Temmuz Direniş destanı bize kuşaklar boyu övüneceğimiz bir onur ve bir vatan kazandırdığı kadar, omuzlarımıza da iftiharla yükleneceğimiz, bir sorumluluk bırakmıştır. Bu sorumluluk Millet İradesinin üstünde bir güç olmadığının inancı ve ilelebet haykırışıdır. Bu nedenle her 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü aynı inanç ve aynı heyecanla yad etmeliyiz. Bu, demokrasi şehitlerimize ve Gazilerimize karşı borcumuzdur.

Sevgili Kardeşlerim; 15 Temmuz hain darbe girişimi ile bizi biz yapan değerlerimizi elimizden almayı amaçladılar. Bayrağımıza, ezanımıza, halkın oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımıza, Başkomutanımıza, Gazi Meclisimize hak ve özgürlüklerimize kast eden bu alçak girişim milletimizin kahramanca savunması ile püskürtülmüş, meydanları, havaalanlarını dolduran Şehitlerimiz ve Gazilerimizin üstün cesaretleriyle tarih adeta yeniden yazılmıştır. Ülkemizin birlik, beraberlik ve bağımsızlığına yönelik hain FETÖ darbe girişimine karşı açık ve net bir şekilde milli iradeden ve demokrasiden yana tavır alan Giresunlu kardeşlerim de demokrasi nöbetiyle vatanına, milletine ve bayrağına kararlı bir şekilde sahip çıkmıştır. Hiçbir ahlakı, kutsalı olmayan bu hain yapıya 15 Temmuz Gecesi hak ettiği cevap milyonlarca vatan evladının meydanları doldurmasıyla verilmiştir. Hem de tankın altına yatarak, kurşuna beden siper edilerek, elinde bayrağı göğsünde imanıyla, ölüme, şehadete koşarak verilmiştir.

15 Temmuz, demokrasi destanımızın yazıldığı günün adıdır. Bir cep telefonunun ekranından duyulan yürekli bir sesin, halk kitlelerini millet şuuruyla buluşturarak, tüm dünyaya demokrasi dersi verdiği gündür 15 Temmuz. Direncin, inancın, kararlılığın, şehadetin adıdır. Alçak FETÖ terör timleri ülkemize, milletimize, vatanımıza, değerlerimize, tarihimize, birlik ve bütünlüğümüze, bekamıza ait ne varsa hedef almıştı. Ama onların hesap edemediği bir mucize gerçekleşti. Milletimiz birkaç saat içinde, ülkemizin bekası için, vatan ve bayrak ekseninde birleşti. Türkiye’nin her köşesinde milyonlar sokaklara aktı. Millet tanklara, kurşunlara karşı yürüyordu. Dünya tarihinin görmediği bir coşku, cesaret örneği sergileniyordu.

O gece bütün Türkiye’de; selalarla kendine gelen, ezanla dirilen, dualarla korunan bir millet vardı. O gece, Cumhuriyet Tarihimizdeki en büyük saldırı geri püskürtüldü. Bu yüzden 15 Temmuz, vesayetin olmadığı, kendi yolunu çizen, kendi geleceğini kuran, bir daha bileği bükülemeyecek olan ülkemizin destanıdır. 21. yüzyılın zaferler sayfasının açılmasıdır. O gece şehadet şerbetini içenleri rahmetle, gazilerimizi, yetimlerimizi, öksüzlerimizi minnetle anıyoruz. Vatan için, millet için bayrak için, namus için, millet iradesine sahip çıkmak için meydanları dolduranları şükranla yad ediyorum. Millet iradesine, Demokrasisine sahip çıkarak bugün meydanları dolduran tüm Giresunlu kardeşlerime, sivil toplum kuruluşlarımıza, Siyasi Parti Teşkilatlarına, kamu kurum ve kuruluşlarımıza ve aziz Şehit ailelerimizle Gazilerimize teşekkürlerimi, saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

 

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU

Atatürk Meydanında gerçekleşen ‘’Demokrasi Nöbeti’’nde konuşan Belediye Başkanı Şenlikoğlu; ‘’Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü ve milli mücadele ruhunu kalbinde taşıyan değerli Giresunlu hemşehrilerim hepiniz hoş geldiniz. Bugün hain kalkışmanın üçüncü yılını doldurduğu gün. Milletimiz geçmişte birçok badireler atlatıp birçok sıkıntılarla karşılaştı. Millet olarak bu sıkıntıların her defasında üstesinden geldik. Ancak bu hain kalkışmanın yeryüzünde bir örneği daha yaşanmadı. Öyle ki hiçbir ülkede hiçbir bölgede böyle bir hain kalkışmanın bir örneği bir daha tesadüf edilemez. Türk milleti bu hain kalkışma ile birlikte nasıl destanlar yazacağını bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir. Zor zamanda milletimiz çelik yumruğu ve inançlı iradesi ile bu hainlere karşı nasıl dik durabileceğini ortaya koydu.  O geceyi çok iyi hatırlıyoruz yaşadıklarımızı biliyoruz. Vatanımızın birçok bölgesinde vatansever yurttaşlarımız, hainlerin alçak saldırıları karşısında can siperhane bir şekilde ülkesini savundu. Bu millet zor zamanlarda neler yapabileceğini işte bu alçak saldırıda göstermiştir. Sevgili hemşehrilerim o hain kalkışma gecesi şehrimiz birçok şey yaşadı. Bizlerde o gece arkadaşlarımızla birlikte bu gördüğünüz meydanda o ihanet çetesine gereken cevabı dik durarak verdik. Rabbim bu vatan uğruna canını hiçe sayarak şehitlik mertebesine ulaşmış bütün vatan evlatlarına rahmet eylesin. Bu ülke için gazi olmuş kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum’’ şeklinde duygularını paylaştı.

Meydanı dolduran binlerce Giresunlu ile birlikte ‘’Demokrasi Nöbeti’’ tutan Başkan Şenlikoğlu, 15 Temmuz Şehitleri Anısına Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı, Kuran-ı Kerim Tilaveti, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı yayını, Mehteran Takımını Gösterisi, Şiir okunması, Ödül töreni programlarına katılırken, 15 Temmuz Kahramanı hemşehrimiz Giresun Tirebolulu İsmail Kefal’in belgeselini de izledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.