$ DOLAR → Alış: 7,81 / Satış: 7,84
€ EURO → Alış: 9,26 / Satış: 9,30

‘GİRESUN’DA KREDİ GARANTİ FONUNDAN KAÇ KİŞİ YARARLANABİLDİ?’

‘GİRESUN’DA KREDİ GARANTİ FONUNDAN KAÇ KİŞİ YARARLANABİLDİ?’
  • 20.06.2019
  • 831 kez okundu
Reklam

Saadet Partisi İl Başkanı Abdülkadir Bektaş, Giresun esnafını dolaştıklarını esnafının halinin içler acısı olduğunu söyledi. Açıklanan kredi teşvik paketlerini eleştiren Bektaş, AKP hükümetinin, kredi alamayacakların kriterlerine göre kredi paketini açıkladığını, ama şu anda hali içler acısı olan esnafın sorunları için bir çözüm üretmediklerini belirtti. Seçimden sonra canlanma bekleyen esnaf için piyasanın tamamen bittiğine dikkat çeken Bektaş, “Sayın maliye bakanımız sürekli kredi paketleri açıklıyor. Esnafımız adına soruyorum, açıklanan bu kredi paketlerinin kime ne faydası var? Paketler piyasayı canlandırmıyor, o zaman nereye gidiyor bu krediler? Sayın milletvekillerimize soruyorum, Giresun’dan Kredi Garanti Fonundan (KGF) kaç kişi yararlanabildi? Bunların cevabını Giresun kamuoyu çok merak ediyor” dedi.

Piyasayı canlandırma adına esnaf ile ilgili işlemlerin kolaylaştırılması gerekirken daha da zorlaştığını söyleyen Bektaş şunları kaydetti;

“Esnaf adına kullandırılan kredilerin faiz oranları daha önce 0,50 iken şu anda, 0,80’e çıkardılar. Esnaf dükkân açınca hemen kredi alabiliyordu, şimdi ise 1 yıl sonra alma şartı getirdiler. AKP hükümeti işleri esnaf adına kolaylaştıracağına, küçük esnafı bitirme çalışması yapıyor. Esnaf adına hareket edilecekse veya bir şeyler yapılacaksa, niçin ilgili kurum ve kuruluşlardan görüş ve bilgi talep edilmiyor? Her şeyi sadece biz biliriz tavrından memleketin selameti için vazgeçilmesi gerekiyor. İstişare olmadan bu işlerin düzelemeyeceğini de artık öğrenmiş olmamız gerekiyor.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%