$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Giresun’da hastanede neler oluyor?

Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli 50 sağlık personelinin Covit-19 Testinin pozitif çıktığı bildiriliyor.

Giresun’da hastanede neler oluyor?
  • 18.04.2020
  • 26.691 kez okundu
Reklam

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Giresun İl Temsilcisi Gökhan Topal, sağlık çalışanlarının Koronavirüs tehditi altında olduğunu iddia ederek, tedbirlerin, yaygın testlerin ve sağlık taramalarının yapılmadığını söyledi. Bu konuda aldıkları bilgileri değerlendiren Topal, “Giresun Devlet Hastanesi özelinde tam anlamı ile bir trajedi yaşanmaktadır” dedi.

“ÇALIŞANLARIN TESTLERİ POZİTİF ÇIKINCA YOĞUN BAKIM KAPANDI”

SES Temsilcisi Topal, yaptığı yazılı açıklamada, şunları söyledi: “Sahadan aldığımız bilgilere göre hastane dahilin de Sağlık Emekçilerine yönelik yapılan 100 testten 50 tanesi pozitif çıkmıştır. Bunun sonucu olarak bu dönemde en çok ihtiyaç duyulan alanlardan olan yoğun bakım ünitelerinden bir tanesi çalışan eksikliği sebebi ile kapatılmış ve bunun suçlusu olarak idare sağlık emekçilerini görmüştür. Yine bu süreçte aktif olarak çalışan Bulaşıcı Hastalıklar Uzmanı olarak çalışan doktorlarımız, bir bir bu hastalığa yakalanmış ve hastaneye yatış işlemleri gerçekleştirilmiştir”.

SES Temsilcisi Topal, “hiçbir sağlık emekçisi kendisine hiçbir zaman bile bile hastalık bulaştırmayacağı gibi asla ve asla hastalarını korumaktan başka da bir düşünceye sahip olmamıştır. Almış olduğumuz eğitimler, ettiğimiz yeminler , meslek etiği ve deontolojisi bizler için her şey den önce gelir” ifadesini kullandı.

Giresun’daki tüm sağlık kurum ve kuruluşlarının bir an önce sağlık emekçilerine yönelik yaygın test ve rutin sağlık uygulamasına geçilmesine talep eden Topal,  pasif durumda çalışan sağlıkçıların ve idareci konumundaki doktorların da mücadeleye katılmasını çağrısı yaptı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Avatar Selahattin AMANET dedi ki:

    İnşallah yalan haberdir. Yoksa sağlıkcıların düştüğü durum çok üzüntü verici. Allah virüslerden korusun

  2. Avatar Kelebek dedi ki:

    Vah sendika temsilcisinin durumu içler acısı . Fırsat arıyor nereden vururum diye ama benden rahatı mezarda . Hastane de hemşiresi doktoru hizmet vermeye devam ediyor yoğun bakım kapatılma değil dönüşmüştür . Bizim yoğun bakımda da hastalar nakil edildi yerine covid 19 hastası alınmaya başladı şimdi doluyuz . Kapatılmış mı oluyoruz .

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%