$ DOLAR → Alış: 7,66 / Satış: 7,69
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Giresun’a bir ihanet planı daha!

İzmir’de, Manisa’da, Mersin’de ve Bodrum’da siyasileri, sivil toplum kuruluşlarını ve vatandaşları ayağa kaldıran balık çiftlikleri Giresun’a kurulmak isteniliyor! Ege ve Akdeniz’de denizin doğal dengesini bozarak, çevre kirliğine neden olan balık çiftlikleri gözü Karadeniz’e dikti. Keşap açıklarında denize kurulması planlanan balık çiftliği başta Keşap halkı olmak üzere Giresunluları tedirgin etmeye başladı. Piraziz’den Eynesil sınırına kadar en temiz ve doğal plajlara sahip olan Keşap deniz katliamıyla karşı karşıya.

Giresun’a bir ihanet planı daha!
 • 25.01.2020
 • 13.436 kez okundu
Reklam

Nerede isteyen ve çevreye zarar veren bir iş varsa en son Giresun’u buluyor. Daha Giresun göbeğinde liman işletmesinden kaynaklı yaşanan çevre kirliliği ortada dururken, birde Giresun’un denizi ve balık türleri çevre katliamıyla karşı karşıya. Ege ve Akdeniz Bölgesi’nde deniz katliamına neden oldukları için artık buralardan kovulan balık çiftlikleri gözüne Karadeniz’i dikti. Bir firma tarafından Keşap’ta denize balık çiftliği kurulmak isteniyor. Deniz katliamına ve çevre kirliliğine neden olan balık çiftliği tepkileri de beraberinde getirdi. Keşaplılar, deniz katliamının yanında balık neslini yok eden ve hatta insan sağlığını dahi tehdit eden balık çiftliğini istemiyor.

MİLLETVEKİLİ TIĞLI KONUYU TBMM GÜNDEMİNE TAŞIMIŞTI!

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Necati Tığlı geçtiğimiz günlerde bir soru önergesi ile konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıyarak, düzmece ÇED raporuyla Giresun’a balık çiftliği kurulmak istenildiğini ifade etmişti.

Milletvekili Tığlı, Keşap ve Espiye ilçeleri arasında bulunan Düzköy, Yolağzı ve Hisarüstü Köylerinin bulunduğu sahil boyunca balık çiftlikleri tesisi kurulmasının planlandığını belirterek, Türkiye’de kültür balıkçılığı üretiminin ve çeşitliliğinin artırılması için yapılan yatırımlarda denizlerin ve sahil şeridinin korunmasının hep arka plana itilerek, ÇED raporlarının bilimsellikten uzak olarak hazırlandığının altını çizmişti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Avatar Erdal dedi ki:

  Bu memlekete ne faydanız olduda balık çifliğini eleştiriyorsunuz istemezükçüler sizi

 2. Avatar Mc armelit dedi ki:

  İnternet üzerinde hiçbir şeklide, denize verdiği kirlilik ve zarar ile ilgili bi paylaşım bulamadım. Ayrıca, rizede bu işi yapanlar, geçen yıl sadece 35 milyon dolarlık ihracat yaptılar. 210 milyon tl eder. Giresunun merkezinde yapımına başkanıcak olan dal çık projesi BİLE 5 milyon tl tutarken, bukadar büyük bi üretimin ve ihracatın da hem şehre, insanlarına hem belediye ye getirisi olucağını da unutmayınız.

 3. Avatar Rüstem dedi ki:

  O iş öyle sizin dediğiniz gibi değil.. Boşa atmayın öyle..

 4. Avatar Akıl Hocası dedi ki:

  Ne yapılsa haktır, çok yakında ilçe olunca aklı başına gelir herkesin çok takılmamak lazım .

YORUM YAZ