$ DOLAR → Alış: 5,68 / Satış: 5,71
€ EURO → Alış: 6,28 / Satış: 6,31

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ 13 YAŞINDA

Giresun Üniversitesi 13. Kuruluş Yıldönümü, bir dizi etkinlikle kutlandı.

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ 13 YAŞINDA
  • 15.03.2019
  • 297 kez okundu
Reklam

Giresun Üniversitesi 13. Kuruluş Yıldönümü, bir dizi etkinlikle kutlandı.

Saat 12.30’da Rektörlük Binası önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan kuruluş yıldönümü programı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde kurulan Prof. Dr. Ali Çelik Kütüphanesi açılış töreniyle devam etti.

Eğitim Fakültesinden Öğr. Gör. Şenol Sancak’ın sunumunu yaptığı program, Devlet Konservatuvarı akademisyenlerinden Prof. Dr. Vasıf Hasanoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Halis Gürkan Kırankaya ve Dr. Öğr. Üyesi Beste Hoşses’in, Alman müzisyen Felix Mendelssohn Bartholdy’ın eserlerinden bazılarını sundukları müzik dinletisiyle başladı.

Törende konuşan Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, “Türkiye’nin 21. Yüzyıl için belirlediği vizyon ve hedeflere ulaşmasında üniversitelerimiz önemli bir rol oynayacaktır” dedi.

Coşkun, “Gerek ülkemizin küresel güç olma, gerekse de 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşabilmesi için nitelikli insan gücü yetiştirilmesi büyük önem arz etmektedir… Tarihin akışı içerisinde büyük kırılmaların, küresel ekonomik ve siyasi güç kaymalarının yaşandığı, büyük güçlerin gittikçe azgınlaşan hegemonik ve emperyal dayatmalarını artık gizleme ihtiyacı hissetmediği bir dünyada denge unsuru olmak ve adaleti temsil etmek istiyorsak, safları sıklaştırmamız, farklılıklarımızı zenginliğimize katarak birlik ve beraberliğimizi perçinlememiz bizim için hayati bir zorunluluktur. Önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğimiz ve bir demokrasi şöleni havasında olmasını beklediğimiz yerel seçimleri bu bakış açısıyla değerlendirmenin önemli olduğunu düşünüyoruz. Ümit ediyoruz ki, bu seçimler demokratik bir olgunlukla geçer, birlik ve beraberliğimizin daha da perçinlenmesine vesile olur ve 1 Nisan itibariyle inşallah kazanan Türkiye olur” şeklinde konuştu.

Sayısal verilere değinerek sözlerini sürdüren Coşkun, “Üniversitemiz, ilimizin dünyaya açılan kapısı konumundadır. Bir yandan üniversitemizi fiziki imkânlar bakımından iyileştirmeye çalışırken diğer yandan asıl işimiz olan bilim üretmeyi tüm birimlerimize yaymanın gayreti içindeyiz. Öyle ki sadece 2019 yılı içinde Bilimsel Araştırma Projeleri fonundan, 80 bilimsel projeye yaklaşık 800 bin TL, yüksek lisans ve doktora projeleri de dâhil edildiğinde bir milyon TL destek verdik” ifadelerine yer verdi..

Fuaye salonunda gerçekleşen 13. Yıl Kokteyli ile sona eren programa; Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Giresun Milletvekilleri Av. Kadir Aydın ve Cemal Öztürk, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hasan Koçyiğit, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, davetli konuşmacı Prof. Dr. Ali Çelik, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Jandarma Komutanı J.Albay Murat Yakın, Sahil Güvenlik 73. Bot Komutanı Yüzbaşı Fırat ASLAN, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. M. Serkan Soylu, Prof. Dr. Canan Çelik, Prof. Dr. Mustafa Cin, AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı, MHP İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Üniversitemizin akademik ve idari personeli, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ