$ DOLAR → Alış: 5,85 / Satış: 5,88
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

GİRESUN TEMALI YARIŞMALAR

GİRESUN TEMALI YARIŞMALAR
  • 14.06.2019
  • 429 kez okundu
Reklam

Giresun Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, Giresun’un tarih ve kültür birikimine katkı sağlamak, geçmiş ile geleceği birleştiren tüm değerlerin saklandığı bir kültür deryasına birikim ve potansiyel oluşturmak, Giresun’u marka kent yapma vizyonunu, eğitim öğretim kurumların faaliyetleri ile desteklemesi amacı ile geleneksel olarak yapılan Giresun Temalı Yarışmaların bu yıl 8’incisi düzenlendi.

Organizasyon kapsamında 2019 yılı içerisinde; ilkokullarda resim, ortaokullarda deneme ve resim, liselerde şiir, fotoğraf ve film senaryosu kategorilerinde düzenlenen yarışmaya toplam 1216 eser katılırken bunlardan 60 eser dereceye girerek ödüle layık görüldü. Yarışmada her kategorideki; birinci, ikinci, üçüncü olan eserler ile ayrıca, üç adet mansiyon, üç adet teşvik ve bir adet de jüri özel ödülü sahiplerini buldu. Törende ayrıca ayın okullarına plaket verildi. Ödül töreninde kısa bir konuşma yapan Vali Sarıfakıoğulları, Giresun’u marka kent yapmak adına el birliğiyle çalışmaların yapıldığını ifade ederek, şunları kaydetti:

“Eğer daha fazla tanınmak istiyorsak, daha fazla misafir görmek istiyorsak, nadide turizm merkezlerini daha çok insanla buluşturmak istiyorsak mutlaka bu çalışmalara daha fazla dinamizm katmamız gerekiyor. Onları siz gençlerimiz, öğretmenlerinizle birlikte el birliğiyle başarabilirsiniz. Giresun adına şiirler yazılası, filmler çekilesi bir şehir. Resmedilmesi keyif veren bir şehir, tarihi derinliği olan bir şehir. Sizler bunu yazılı olarak, fotoğraflayarak, çizerek ifade ettiniz. Bize düşen görev de bizden sonraki kuşaklara iletmek oldu. Bizim de bu konuda ne kadar kararlı olduğumuzu görüyorum. Mutluluk verici bir durum, hepinizi kutluyorm.”

Yarışmada dereceye girerek ödül almaya hak kazanan 60 eser için katılımcılara ödülleri Vali Harun Sarıfakıoğulları ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

Ödül töreninin ardından Vali Sarıfakıoğulları ve beraberindekiler sergilenen 60 eserin yer aldığı sergiyi gezerek eserler hakkında bilgi aldılar.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ