$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,28 / Satış: 9,32

Giresun satış noktası tüketicilerin hizmetinde

TMO Giresun Şubesi’nde kavrulmuş fındık, fındık yağı, fındık mamulleri ile pirinç, nohut ve yeşil mercimek satışları devam ediyor.

Giresun satış noktası tüketicilerin hizmetinde
  • 18.03.2020
  • 899 kez okundu
Reklam

Dünyada Koronavirüs vakalarının görülmeye başlandığı tarihten itibaren olası senaryolar üzerinde çalışarak gerekli tedbirlerin haftalar öncesinden almaya başlandığını belirten Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir PAKDEMİRLİ, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) stoklarında besici, yetiştirici, sanayici ve tüketicinin ihtiyacını karşılayacak yeterli miktarda ürün bulunduğu söyledi.

ÜRETİM, STOK VE TEDARİK ZİNCİRİNDE SIKINTI YOK

Bakanımız PAKDEMİRLİ, Yeni Koronavirüs (COVID-19) salgınının ülkemizde görülmesi ile ülke genelinde alınan tedbirlerin bir ileri aşamaya taşındığına dikkat çekerek şunları kaydetti: “Bakanlığımız, Ticaret ve Sağlık Bakanlıkları ile koordineli bir şekilde gerekli tüm önlemleri almaktadır. Tarım ve Orman Bakanlığı olarak Dünyada Koronavirüs vakalarının görülmeye başlandığı tarihten itibaren olası senaryolar üzerinde çalışarak gerekli tedbirleri haftalar öncesinden almaya başladık. Temel gıda ürünlerinin üretim, stok ve tedarik zincirinde şuan için bir sıkıntı bulunmamaktadır. Önümüzdeki dönemde de herhangi bir olumsuz durum beklenmemektedir.”

TMO ÜRÜNLERİ 150 SATIŞ NOKTASI VE EPTTAVM’DE

Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir PAKDEMİRLİ, Toprak Mahsulleri Ofisi stoklarında besici, yetiştirici, sanayici ve tüketicinin ihtiyacını karşılayacak yeterli miktarda ürün bulunduğuna vurgu yaptı. TMO’nun hububat ve bakliyat satışlarına sezon sonuna kadar devam edeceğini aktaran Bakanımız PAKDEMİRLİ, “Ayrıca TMO stoklarında yer alan pirinç, nohut ve mercimekler toptan satışların yanı sıra halkımızın uygun fiyatla tüketebilmesini teminen ülke genelinde yayılmış yaklaşık 150 TMO satış noktasında perakende olarak da satılmaktadır.” dedi.

TMO işyerlerine erişim imkanı olmayan tüketicilerimizin internet ortamından https://www.epttavm.com aracılığı ile online satış sistemi üzerinden TMO ürünlerini temin edebileceğine dikkat çeken Bakanımız “Bunun yanında kısa bir süre sonra hasat sezonu başlayacak olup mevsim koşulları dikkate alındığına üretim yönüyle bir sıkıntı görülmemektedir.” açıklamasında bulundu.

Bakanımız PAKDEMİRLİ, iç ve dış piyasalar yakından izlenmekte olduğuna da değinerek, “Piyasaların sağlıklı işleyişi ve ihtiyaçlarına yönelik alınan her türlü tedbir halkımızla paylaşılacaktır” ifadesini kullandı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%