$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,08 / Satış: 9,11

Giresun Öğrenme Şenliği başladı

Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Giresun Öğrenme Şenliği başladı.

Giresun Öğrenme Şenliği başladı
  • 18.10.2019
  • 475 kez okundu
Reklam

Atatürk Meydanında gerçekleştirilen Öğrenme Şenliği açılışına Vali Sarıfakıoğulları’nın yanı sıra; Belediye Başkan Yardımcısı Osman Öden, Milli Eğitim Bakanlığını temsilen Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Metin Akgüney, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş ile il protokolü üyeleri, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, okul ve kurumlarımızdan yönetici, öğretmen ve öğrencilerle, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın söylenmesini takiben Öğrenme Şenliğinin açılış kurdelesi, Vali Harun Sarıfakıoğulları ve beraberindekiler tarafından kesildi.

Şenliğin açılışında bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu; Hayat Boyu Öğrenmenin; yaşam boyu hayatın her alanında varlığını sürdüren ve yerel hayatın her aşamasında gerçekleştirilen bir eğitim faaliyeti olduğunu söyledi.

Ülkemizde hayat boyu öğrenmeye katılımın iller arasında farklılıklar gösterdiğini belirten Tosunoğlu, katılım oranlarının düşük olmasının temel sebeplerinden birinin eğitim fırsatları konusunda halkın yeterince bilgi sahibi olmaması olduğunu, bu nedenle geniş halk kitlelerini öğrenme fırsatları konusunda bilgilendirecek ve meraklandıracak organizasyonlara ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Hayat Boyu Öğrenme faaliyetleri kapsamında ilimizin, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında nüfusa oranla en fazla kurs gerçekleştiren il olduğunu belirten Tosunoğlu, “17-18 Ekim tarihlerinde iki gün sürecek olan Giresun Öğrenme Şenliğinde, halk eğitimi merkezlerimizin gerçekleştirdiği faaliyetler ve ortaya çıkan eserler, hazırlanan stantlarda sergilenerek vatandaşlarımızın ilgi ve beğenisine sunulmuştur. Bu bağlamda; Hayat Boyu Öğrenme faaliyetlerimiz toplumun her kesimini kapsayacak şekilde artarak devam etmektedir” dedi.

Konuşmanın ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 15 Halk Eğitimi Merkezi ve 5 okulumuzun yanı sıra, kamu kurum ve kuruluşlarının katılımı ile gerçekleşen Öğrenme Şenliğinde, hazırlanan stantları gezen Vali Sarıfakıoğulları, stantları tek tek ziyaret ederek faaliyetler hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Hayatın her alanına ait yaşamımız boyunca ihtiyaç duyduğumuz bütün bilgileri, sadece okulda değil, yediden yetmişe her yaşta ve her yerde öğrenilmesi ve özümsenmesi gerektiğinden yola çıkarak geniş kitlelere ulaştırabilmek amacıyla düzenlenen Öğrenme Şenliğinde, Halk Eğitim Merkezleri, Kamu Kurum ve Kuruluşları, Kuş Dili Öğretimi, Ebru Sanatı, Saç ve Cilt Bakımı, El Sanatları ve Dokumacılık, Fotoğrafçılık, Hediyelik Eşya Tasarım ve Üretimi, Aşçılık, İşaret Dili Öğretimi, Kanser Kronik Hastalıklar ve Doğru Beslenme, Afet Bilinci ve Afete Hazırlık, Trafik Eğitimi, Denizcilik gibi günlük hayata dair öğrenme konularını içeren stantlar yer alıyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%