$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,75 / Satış: 6,78

GİRESUN LİMANI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Giresun Limanı’nın serbest bölge ilan edilmesi için başlatılan çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

GİRESUN LİMANI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI
 • 12.12.2018
 • 5.871 kez okundu
Reklam

Giresun Limanı için daha önce Ticaret Bakanlığı’na yapılan serbest bölge başvurusu neticesinde Bakanlık tarafından serbest bölge kurulması uygun görülmüştü. Bu başvuru doğrultusunda fizibilite çalışması yapılması istenmişti. Fizibilite çalışmaları doğrultusunda Kalkınma Bankası ile görüşüldü ve gerekli evrakların sunulmasının ardından dün ilimize bir heyet geldi. Heyet önce Trabzon Limanı’ndaki serbest bölgeyi gezip bilgi aldıktan sonra Giresun Limanı’nda serbest bölge yapılacak alanın alt yapı çalışmalarını inceledi. İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü, Giresun Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ve Ticaret Sanayi Odası’nda görüşmelerde bulundu. Heyetin gerekli çalışmaları tamamladıktan sonra hazırlanacak raporu Bakanlığa sunacağı öğrenildi. Giresun Port Liman İşletme Müdürlüğü’nün de serbest bölge için gerekli olan tüm yatırımları karşılayacağının taahhüdünü verdiği ve işlemlerin hızlandırıldığı bilgisine ulaşıldı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Avatar Ali dedi ki:

  Giresun için de birşeyler yapılsın artık köy gibi kaldık karadenizin için de. Sağolsun lar bizim milletvekilleri hiç çalışmıyorlar. Yat yat yat nereye kadar . Ne kadar yatırım var trabzon a yapıldı yapılıyor da. Köy gibi kaldık köööyy

 2. Avatar Mahmut dedi ki:

  Bu liman yat ve teknelere devredilip, şehir meydaninin onunden ucube liman binalari kaldirilmali, denizi görmek icin gazi caddesinin tepesine 30 metre cikiyoz. Şehir disina buyuk liman yapilmali.

 3. Avatar Mustafa dedi ki:

  Trabzondaki çirkin yapilasma hic bir yerde yoktur. Bazen hic bir sey yapilmayip en dogal halinde kalmasi en iyisidir. On yil sonra yolu olmayan dogasi bozulmamis yer bulunmayacak.

YORUM YAZ